За Ющенка і Тимошенко не було краще - Freedom House

Дата публікації
Перегляди
1656
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За Ющенка і Тимошенко не було краще - Freedom House

Голова Freedom House назвав ситуацію зі свободою слова в Україні не ідеальною / Фото: Офіційний сайт Президента України

За словами Девіда Краймера, за президентства Януковича в Україні почалися переслідування опозиції, але ситуація далека від критичної.

Президент Freedom House Девід Креймер оцінив ситуацію з демократією в Україні.

"У нашому звіті "Свобода у світі" за минулий рік вказується, що ми не вважаємо, що ситуація при колишньому уряді (президенті Вікторі Ющенку і прем'єр-міністрі Юлії Тимошенко) була кращою. Там було багато проблем, і це був недієздатний уряд. Там було багато корупції, але проводилися чесні вибори, громадянське суспільство було активним. В більшості своїй журналісти були незалежними, і опозиція мала можливість приймати участь в політичних процесах", - наголосив голова Freedom House, пише "КоммерсантЪ-Украина".

За його словами, дещо змінилося при новому уряді (при президенті Вікторі Януковичу, прем'єр-міністрі Миколі Азарову), почалися переслідування опозиції, зафіксовані порушення на місцевих виборах 2010 року.

"Ми також побачили, що роль СБУ збільшується. У мене взагалі склалося враження, що СБУ грає величезну роль у вашій країні", - заявив Краймер.

Він також додав, що в сьогоднішній Україні люди можуть вільно висловлювати свої думки, але деякі розплачуються за це. Ситуація зі свободою слова не ідеальна, але вона далека від критичної.

"Медіа повинні контролювати дії уряду, виступати проти тих, хто зловживає владою. Вони допомагають перемогти корупцію і змушують уряд діяти чесно. Журналістів не повинні залякувати, переслідувати, заарештовувати, це обов'язок країни підтримувати журналістів. Головними проблемами для України залишаються політичні переслідування і корупція", - підсумував Краймер.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1656
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація