Путін помре у Кремлі, питання тільки коли – Каспаров

Путін помре у Кремлі, питання тільки коли – Каспаров

Каспаров "нагородив" Путіна "важкими" епітетами в Києві

Геніальний шахіст і російський опозиціонер пояснив, чому диктатура Путіна небезпечніша за радянську.

Легендарний шахіст Гаррі Каспаров уперше за чотири роки завітав до України та дав оцінку діям президента своєї держави. Володимира Путіна він називав диктатором, маніяком і фюрером, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я вже не пригадую, коли давав інтерв'ю російською мовою", - зізнався росіянин, котрий уже багато років змушений жити на Заході.

"Така іронія долі, що ця прес-конференція відбувається в Києві, незважаючи на масовану пропаганду росіян про те, що російська мова в Україні перебуває в тотальних утисках", - сказав Каспаров.

Українцям він повідомив дві новини: добру і погану. Погана полягає в тому, що, на думку політика, сьогоднішній режим у РФ є небезпечнішим за інші відомі види диктатур. А добра – що кінець будь-якої диктатори є несподіваним і швидким.

"На відміну від маніяків минулого, кремлівський маніяк тримає пальця на ядерній кнопці. І більше того – не боїться нею шантажувати. Це найнебезпечніший вид, тому що всі рішення приймаються однією людиною. Там навіть немає політбюро, котре могло б якось там урівноважувати", - вважає Каспаров.

"Гарні новини про ці диктатури в тому, що вони гинуть раптово. Ніякої дороги для Путіна немає. Він помре у Кремлі – це точно. Питання лише, коли. Життя диктатора сповнене несподіванок", - натякнув він.

Гаррі Каспаров назвав Путіна маніяком і фюрером

Гаррі Каспаров назвав Путіна маніяком і фюрером

Легендарний шахіст пояснює, що Путін вигадує для росіян буцімто зовнішню загрозу, бо це є єдиним виправданням його тривалого перебування у владі. Проблема Заходу, вважає опозиціонер, полягає в повторенні помилок попередників, які в 1930-х роках дозволили апетитам Гітлера зрости до загрозливих масштабів.

"Що більше ви відступаєте – то гіршою буде ситуація, в котрій вам доведеться вступити у конфронтацію. Тому що диктатор не зупиняється. Бо ми питаємо, як нормальні люди: чому? А диктатор питає: а чому б і ні? От якщо воно тут лежить – то чому ж не забрати? Не будемо ж забувати грузинську війну. Захід проковтнув це по повній програмі", - провів паралелі Каспаров.

На його думку, українці мусять повернути собі Крим, а сподіватися можуть лише на підтримку західних держав, котрі тиснуть на Кремль санкціями. Бо в самій Росії опозиційний потенціал розгромлений.

Каспаров поклав квіти до пам'ятника героям "Небесної сотні" та заявив, що в теперішній Росії революція не є можливою.

"Диктатура не передбачає наявності опозиції. Ми згадуємо, як зливався московський протест, і стає соромно. Що так звана російська опозиція вважає, що можна просто махати білими стрічками – і влада сама втече", - пояснив він.

Також Каспаров зізнався, що наразі не планує повертатися до Росії, бо найкраще, що його очікує на Батьківщині – це домашній арешт.

Як уже повідомлялося, Каспаров не вірить в наступ Росії на Україну і прогнозує агресію проти Грузії та Азербайджану.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Повʼязані теми:

Наступна публікація