Рудьковський пішов від Мороза

Дата публікації
Перегляди
1966
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рудьковський пішов від Мороза

Микола Рудьковський - соціалістам: "Зараз Ви обираєте між успіхом лівого руху і культом особи" / Фото: Сегодня

Микола Рудьковський вийшов з СПУ, звинувативши Олександра Мороза у саботажі об"єднання лівих сил і репресіях.

Микола Рудьковський, колишній скандальний міністр транспорту і зв"язку, оголосив про свій вихід з лав Соціалістичної партії.

У заяві, адресованій делегатам XVII з"їзду СПУ, що відбудеться у Києві 18 грудня, політик жорстко розкритикував чинного главу партії Олександра Мороза, звинувативши його в саботажі об"єднання лівих сил і "репресіях" всередині партії.

"Серпневий з"їзд СПУ прийняв рішення про об"єднання лівих і лівоцентриських сил й обрав головою партії Олександра Мороза. На жаль, ці рішення виявилися взаємовиключними - Олександр Мороз готовий до такого об"єднання виключно за умови, що він його очолить, всі інші ліві - лише якщо він не претендуватиме на лідерство (з відомих причин). Тому він і його команда саботують об"єднавчий процес, надумуючи приводи, шукаючи винних, наговорюючи на можливих партнерів і прогнозуючи неуспіх об"єднання", - йдеться в заяві Рудьковського.

Він наголосив, що сам не має амбіцій стати лідером партії.

"Моя мета - зробити її сильною, впливовою і такою, що заслужено користується повагою виборців. Тому я йду з СПУ, щоб довести, що жодним чином не зацікавлений у зриві об"єднання, послідовним прихильником якого був весь час", - пояснив Рудьковський.

З його слів, після з"їзду, на якому Мороз знову очолив партію, почалися репресії щодо тих членів СПУ, які підтримували його.

"За результатами голосування, це майже половина партії. Сподіваюсь, мій вихід з СПУ припинить цей ганебний процес, який послаблює партію. Усіх нас, однопартійців, поділили на "своїх" і "чужих". Як можна сподіватись, що Вам довірятимуть люди, якщо Ви самі не довіряєте своїм товаришам?", - зауважив Рудьковський.

Він закликав кожного члена СПУ вимагати від керівництва партії виконання обіцянок і об"єднання усіх лівих і лівоцентриських сил.

"Зараз Ви обираєте між об"єднанням лівих і Морозом, між успіхом лівого руху і культом особи, між будівництвом соціальної держави для всіх і задоволенням особистих амбіцій керівників партії. Я свій вибір зробив, і готовий працювати на благо такого об"єднання як один із його рядових членів. Я був з партією і в добрі, і у важкі часи. Я пишався членством в СПУ, вважав партію важливішою за лідера, ніколи не брав участі у "полюванні на партійних відьом", дотримувався партійної дисципліни і, скільки б мені не кидали ножі в спину, вважав неприпустимим публічну критику одно партійців", - додав він.

Рудьковський також запевнив, що, навіть виходячи з партії, залишається соціалістом.

Нагадаємо, наприкінці жовтня глава СПУ Олександр Мороз оголосив, що в рамках консолідації лівих сил Соцпартія об"єднається ще з дев"ятьма партіями. Серед партій, які увійдуть до об"єднання, він назвав "Селянську партію України", "Народну владу", "Справедливість", "Партію дітей війни" та ін.

Читайте також:

Мороз об"єднається з дев"ятьма партіями

Рудьковського виключили з політради Соцпартії

Мороз братиме участь в акціях протесту по всіх напрямках

Депутати готові потрапити у Раду "хоч тушкою, хоч опудалом"

Наступна публікація