Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ готова сприяти в розслідуванні вбивства Шеремета

Але у відомство процесуальне рішення про доручення слідчим здійснювати досудове розслідування вбивства журналіста не надходило.

Служба безпеки України готова надати будь-яке сприяння у розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета і відкрита до діалогу з громадськістю.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Але у відомстві нагадали, що розслідуванням злочину займаються слідчі Національної поліції України.

В СБУ процесуальне рішення про доручення слідчим органів безпеки здійснювати досудове розслідування вбивства Шеремета не надходило. Також у повідомленні інформується, що підрозділи СБУ виконували доручення слідчих в рамках розслідування вбивства журналіста.

"Зокрема, з відповідним процесуальним оформленням, за дорученням слідчих, отримано чотири жорстких носія інформації із записами камер зовнішнього спостереження, розташованих на одному з будинків по вулиці Івана Франка в Києві. В оригінальному вигляді, без зміни конфігурації та обсязі матеріалів вони передані слідчому", - уточнюють в СБУ.

Будь-які інші матеріальні носії інформації, на яких можуть зберігатися фактичні дані, які мають значення у справі, співробітники Служби безпеки України не вилучали.

10 травня у Мережі з'явився фильм-розслідування вбивства журналіста "Української правди" Павла Шеремета. Над створення стрічки працювали журналісти проекту "Слідство.Інфо" та міжнародної мережі OCCRP.

Під час розслідування з'ясувалося, що в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета біля його будинку був помічений колишній або діючий співробітник СБУ. Його зафіксували камери відеоспостереження. Він був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин - і саме в цю ніч під машину журналіста заклали вибухівку. Журналісти з'ясували, що чоловіка звати Ігор Устименко. Станом на 2014 рік він був співробітником Служби безпеки України.

Павло Шеремет був убитий в центрі Києва 20 липня 2016 року. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на днище авто, за кермом якого був Шеремет. Поки злочин залишається нерозкритим. У зв'язку з цим, у Human Rights Watch заявили про стурбованість відсутністю результатів у розслідуванні вбивства журналіста і обмеженням свободи ЗМІ в Україні.

У лютому правоохоронці звітували про хід розслідування вбивства Шеремета. Зокрема було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використовували елементи протипіхотної міни МОН-50. Також слідство визначило пріоритетну версію злочину. Крім того, правоохоронці помітили, що в ході слідства було допитано 1800 осіб, з яких понад 300 — безпосередні очевидці вибуху, мешканці будинків в районі вибуху.

Відео Екс-співробітника СБУ, який фігурує у розслідуванні вбивства Шеремета, сьогодні мають допитати

Залиште свій коментар

Вибір редакції