Сьогодні Україна може стати членом Радбезу ООН

Сьогодні Україна може стати членом Радбезу ООН

У Генасамблеї ООН відбудуться вибори непостійних членів Ради безпеки.

У четвер, 15 жовтня, в Генеральній Асамблеї ООН відбудуться вибори непостійних членів Ради Безпеки ООН.

Делегати 193 країн-членів ООН в ході таємного голосування повинні визначити п'ять країн, які з 1 січня займуть місце в Радбезі строком на два роки.

Кандидатури всіх п'яти країн вже затверджені регіональними групами. Це - Єгипет і Сенегал (група африканських країн), Україна (група європейських та інших держав), Уругвай (латиноамериканські країни) і Японія (азіатсько-тихоокеанська група).

Щоб ці країни були обрані в РБ ООН, їм необхідно заручитися підтримкою двох третин членів Генасамблеї. Може бути, що в останній момент в бюлетень будуть вписані та інші країни.

Засідання Генасамблеї ООН призначено на 17:00 за київським часом. Після голосування делегатів усіх країн-членів ООН потім буде оголошена 45-хвилинна перерва для підрахунку бюлетенів.

Після підрахунку голосів голова 70-ї сесії ГА Могенс Люккетофт знову збере зустріч, на якій оголосить про результати виборів.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що у нього оптимістичні прогнози з приводу майбутніх виборів до Радбезу ООН.

Міністр зазначив, що Україна - єдиний кандидат від групи східноєвропейських держав. Він нагадав, що Україна була одним із засновників ООН і вже тричі обиралась непостійним членом Ради Безпеки ООН: у 1948-1949 роках, в 1984 -1985 роках і в 2000-2001 роках.

Відео Порошенко сподівається на світову підтримку України під час виборів непостійних членів Радбезу ООН

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів