У Тернополі поставлять пам'ятник Сталіну з Гітлером

У Тернополі поставлять пам'ятник Сталіну з Гітлером

Монумент планують назвати "Кати українського народу" / Фото: gazeta.ua

За ескізами митців, Гітлер і Сталін стоять на колінах перед українським народом.

У Тернополі хочуть поставити пам'ятник Йосипу Сталіну та Адольфу Гітлеру. Цей монумент планують назвати "Кати українського народу".

Про це Gazeta.ua заявив депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

За словами політика, сьогодні він вніс цю пропозицію на обговорення тернопільської громади.

"На пам'ятнику має бути бронзова табличка з текстом договору від 28 вересня 1938 року "Про дружбу", підписаним між Сталіним та Гітлером", - зауважив Барна.

Він уточнив, що ідею такого пам'ятника подала група тернопільських та львівських скульпторів. За ескізами митців, Гітлер і Сталін стоять на колінах перед українським народом.

"Сталін і Гітлер - два кати, які вбили й замордували половину населення України. Й ця меморіальна композиція має нагадувати нам про страшні злочини комунізму та фашизму", - відзначив Барна.

За його словами, у разі схвалення проекту, планується відкрити цей меморіальний комплекс до 8 травня – європейського Дня перемоги над фашизмом.

Водночас, відповідаючи на запитання про те, за чий кошт, у разі схвалення ідеї тернопільською громадою, буде встановлено монумент, Барна заявив: "Звичайно, за меценатські кошти. Якщо і далі будуть продовжуватись тероризм з боку Комуністичної партії, а також спроби з боку владних інституцій популяризувати особистість Сталіна, то ми беремо на себе зобов'язання втілити проект встановлення пам'ятника катам українського народу - Гітлеру і Сталіну".

Також на стадії обговорення перебуває вибір місця для монумента у Тернополі.

"Ми різні варіанти розглядали. Напевно, цю композицію буде встановлено поблизу Меморіалу жертв політичних репресій - це у центральній частині міста", - уточнив Барна.

Нагадаємо, 6 грудня в Запоріжжі з'явився білборд із зображенням Адольфа Гітлера. Зображення керівника Третього рейху на тлі пам'ятника Сталіну запитує: "Чим я гірше? Ставте і мені пам'ятник".

Читайте також:

У КПУ вважають, що пам'ятники Сталіну треба ставити як хрести

У Запоріжжі з'явилися білборди із "заздрісним" Гітлером (фото)

"Єврей з вусиками": знайдено підроблений паспорт Гітлера

Сталіна та Гітлера висували на Нобелівську премію миру

Повʼязані теми:

Наступна публікація