Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
12 країн підписали договір про Транстихоокеанське партнерство. Інфографіка

Формальне підписання угоди стане першим кроком до створення організації.

Представники 12 країн підписали в новозеландському Окленді угоду про створення Транстихоокеанського партнерства — масштабного проекту торгово-економічної організації в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Документ підписали глави міністерств торгівлі Австралії, Брунею, В'єтнаму, Канади, Малайзії, Мексики, Нової Зеландії, Перу, США, Сінгапуру, Чилі та Японії. Китай до обговорення умов угоди не залучали.

Формальне підписання угоди стане першим кроком до створення організації. Тепер її доля залежить від схвалення парламентами країн, які підписали угоду, для цього буде потрібно до двох років. Переговори про створення Транстихоокеанського партнерства почалися ще в 2008 році, проте умови співпраці були узгоджені лише в минулому році.

Церемонію підписання угоди в Окленді супроводжують масові акції протесту: у Веллінгтоні зібралися до чотирьох сотень людей. Їхны учасники стверджують, що договори про вільну торгівлю у регіоні призведуть до скорочення кількості робочих місць, згортання демократичних процедур і більшого контролю США над економічними процесами.

Транстихоокеанське партнерство надасть країнам можливість продавати більшість товарів без мита або за зниженими тарифами.

Транстихоокеанське партнерство

Нагадаємо, що з початку 2016 року Росія і Україна обмінялися "торговими" санкціями. РФ з 4 січня закрила для транзиту з України 25 пунктів пропуску на кордоні, вантажі перенаправляють через два пункти через Білорусь.

Росія вже заблокувала рух 197 вантажних вагонів. А ось прямі втрати українських експортерів від російських торговельних санкцій складуть 420-600 млн доларів, втрати від прямого товарного ембарго – 98 млн доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції