33 єгипетських рибалки привезли додому піратів в холодильнику

Найближчим часом полонені пірати повинні з'явитися перед єгипетським судом. А поки що рибалки святкують повернення додому.

Єгиптяни святкують тріумфальне повернення своїх рибалок, які не тільки звільнилися з піратського полону, але і привезли додому полонених піратів. До цього часу нікому не вдавалося без сплати викупу звільнитися з полону сомалійських піратів.

Сьогодні рибалки повернулися в рідний порт Атака поблизу Суеца, де їх зустрічали сотні захоплених колег, родичів і земляків.

Тридцять три єгипетські рибалки привезли з собою вісьмох сомалійських піратів, які утримували їх в заручниках, а потім самі потрапили в полон. Морських бандитів вже передали єгипетській владі відразу після входження риболовецьких шхун в територіальні води країни.

Очікується, що найближчим часом вони з'являться перед єгипетським судом.

Два риболовецькі судна "Ахмед Самара" і "Мумтаз-1" потрапили в полон до сомалійських піратів ще 13 квітня 2009 року. Пірати відразу вимагали викуп в п'ять мільйонів доларів, але офіційно єгипетська влада відмовилася виплачувати будь-які кошти викрадачам, щоб не створювати прецеденту.

Тоді в переговори вступили родичі рибалок, їхні колеги і судновласники. Під час переговорів вдалося знизити суму викупу спочатку до 800 тисяч доларів, а потім і до 600 тисяч. Процес переговорів неодноразово уривався через суперечки з приводу викупу.

Рівно через чотири місяці після захоплення - 13 серпня, коли вкотре операція зі звільнення зірвалася, рибаки вирішили самі звільнитися з полону.

В результаті сутички, що зав'язалася одночасно відразу на двох риболовецьких шхунах, всі озброєні пірати були знешкоджені. Щонайменше сім загарбників загинули, ще вісім були захоплені в полон.

Полонених доставили до Єгипту в холодильній камері судна під охороною самих рибалок.

Рибаки поки не розкривають деталей свого звільнення, проте, як сказав один з них, частину піратів вдалося роззброїти, поки вони спали. Решту були вбиті або потрапили в полон під час зіткнення. Ніхто з рибаків не постраждав.

На батьківщині єгипетських рибалок вважають справжніми героями.

Читайте также:

Єгипетські рибалки захопили в полон сомалійських піратів

Пірати звільнили судно з українцями на борту

Німецька влада уточнила, що пірати відпустили румунів, а не українців

Пірати вбили українського моряка титановою кулею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: