Берлусконі порівняв себе з Муссоліні

Берлусконі порівняв себе з Муссоліні

Сильвіо Берлусконі / Фото: AFP

Сильвіо Берлусконі підтвердив, що його рішення залишити посаду прем'єра Італії остаточне.

Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі в інтерв'ю газеті La Stampa порівняв себе з фашистським диктатором Беніто Муссоліні.

Берлусконі розповів, що читав листа Муссоліні до його коханки Кларетта Петаччі. В них йому зустрілася така фраза: "Хіба ти не розумієш, що я більше нічого не вирішую, я можу лише пропонувати?"

"В даному випадку я відчуваю себе точно так само", - прокоментував Берлусконі цю фразу в контексті своєї відставки.

При цьому Берлусконі категорично заявив, що він не диктатор, однак вважає, що автори чинної конституції, боячись повторення історії, занадто сильно урізали повноваження виконавчої влади, тобто уряду.

"Я задаюся питанням: чи є главою уряду той, хто не може змусити міністра економіки проводити ту економічну політику, в яку вірить сам?", - запитав італійський прем'єр.

Нагадаємо, 8 листопада Берлусконі оголосив про готовність піти у відставку, але за умови, що парламент затвердить план економічних реформ.

У цей день італійські депутати голосували за звітом про виконання бюджету за 2010 рік. Судячи з результатів голосування, коаліція Берлусконі втратила підтримку абсолютної більшості в парламенті.

Пізніше Берлусконі підтвердив, що рішення залишити посаду остаточне і він не збирається висувати свою кандидатуру знову на наступних виборах.

Читайте також:

До дефолту Італії залишилось 100 днів

20-річна Міс Чорногорія два роки була коханкою Берлусконі

Перехоплено телефонну розмову Берлусконі: "Поїду на х** з цієї паскудної країни!"

Уряд Греції в повному складі пішов у відставку

Берлусконі порівняв себе з Муссоліні

Берлусконі порівняв себе з Муссоліні

Повʼязані теми:

Наступна публікація