Брейвік задовго до теракту попереджав владу про нього

Дата публікації
Перегляди
1258
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Брейвік задовго до теракту попереджав владу про нього

Попередження Брейвіка про масове вбивство не сприйняли серйозно / Фото: AFP

Терорист телефонував в Норвезький центр державних послуг і повідомив, що збирається організувати масове вбивство.

Подвійного теракту в Ослов та на норвезькому острові Утой, де Андерс Брейвік розстріляв і підірвав у цілому 77 чоловік, можна було уникнути. Про це свідчать нові дані, отримані через кілька місяців після трагедії.

Як з'ясувалося, терорист попереджав різні органи про підготовку бійні, але його погрози не сприйняли серйозно.

Зокрема, за три місяці до теракту, в березні минулого року Брейвік подзвонив в Норвезький центр державних послуг і повідомив, що збирається організувати масове вбивство. Людина, що телефонувала, говорила на тому ж діалекті, що і Брейвік, і повідомила про те, що збирається розстріляти учасників молодіжного саміту Робочої партії Норвегії.

Чоловік також розповів про свій 1500-сторінковий маніфест, який він назвав "головним документом європейської культурно-консервативної революції".

Оператор, що прийняв дзвінок зробив запис про всі загрози і навіть зафіксував ім'я чоловіка, номер його телефону і дату розмови. Але в поліцію чомусь не звернувся.

Як зізналася глава Норвезького центру держпослуг Маргот Ваагдал, дані про дзвінок Брейвіка були виявлені вже після липневого теракту. Співробітники установи повідомили правоохоронцям, що, можливо, у них є "деякі відомості, що мають відношення до цієї справи".

Слід зазначити, що пізніше, у травні і червні Брейвік здійснив ще ряд дзвінків в різні держслужби Норвегії, а також намагався поспілкуватися з представниками провідних політичних партій. Але його не сприйняли всерйоз. Чиновники виправдовувалися, що у них було "занадто мало інформації" про ці дзвінки.

На думку європейських журналістів, ця інформація вказує на те, що Брейвік є політично вмотивованим злочинцем, а не божевільним фанатиком, яким його хотіла виставити норвезькі влада.

Нагадаємо, 29 листопада психіатри визнали Брейвіка неосудним. Терористові поставили діагноз параноїдальна шизофренія, який дозволяє йому розраховувати на безстрокове лікування.

Читайте також:

Брейвіку дозволили зустрічатися з друзями і давати інтерв'ю

Захист та обвинувачення проти повторної експертизи Брейвіка

Брейвік образився, що його назвали шизофреніком

Жертви подвійного теракту в Норвегії

Жертви подвійного теракту в Норвегії

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1258
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація