Брейвік образився, що його назвали шизофреніком

Дата публікації
Перегляди
2179
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Брейвік образився, що його назвали шизофреніком

Брейвік заперечує що страждає на "параноїдальну шизофренію"

Доповідь двох психіатрів, які визнали Брейвіка психом, буде ретельно вивчена комісією судових медиків.

Норвезький терорист Андерс Брейвік оскаржує доповідь експертів-психіатрів, які визнали його психічно неосудним. Про це повідомив один з його адвокатів Одд Івар Гроен.

Норвезька прокуратура, посилаючись на цю доповідь, заявила минулого вівторка, що правий екстреміст, який учинив 4 місяці тому подвійний теракт, в результаті якого загинули 77 осіб, страждає на "параноїдальну шизофренію".

Брейвік образився, і тепер каже, що його не зрозуміли, а складні концепції та твердження вирвали з контексту і представили маренням.

Адвокат зазначив, що разом з Брейвіком протягом 6 годин вивчав 243-сторінкову доповідь, в якій викладаються його бесіди з психіатрами. У результаті Брейвік сказав, що документ "містить фактичні помилки і брехливі твердження, а багато його заяв вирвані з контексту". Він також відкидає висновок, згідно з яким є психічно хворим.

Тепер доповідь, складена двома експертами-психіатрами, буде вивчатися комісією судових медиків, які вирішать, чи задовольняє він професійним вимогам.

Якщо 32-річний Брейвік буде визнаний психічно неосудним, то його може чекати довічне примусове лікування в психіатричному медичному закладі.

Процес у його справі призначено на 16 квітня 2012 року і, як очікується, триватиме близько 10 місяців.

32-річний Брейвік перебуває під арештом з 22 липня, коли він здійснив теракт в Осло та влаштував стрілянину на острові Утойя.

Тоді 8 людей загинули в результаті вибуху замінованого автомобіля в Осло і ще 69 (більшість з яких - підлітки) стали жертвами Брейвіка на острові Утойя, де він холоднокровно розстріляв учасників та гостей молодіжного табору правлячої Норвезької робочої партії.

Нещодавно на суді Брейвік зізнався в інкримінованих йому вбивствах, але відмовився визнавати кримінальну відповідальність за них: за його словами, влаштована ним бійня була необхідна для того, щоб "врятувати Норвегію і Європу від мусульман і мультикультуралізму".

Читайте також:

Брейвіка визнали психом і не будуть судити

Брейвік міг стати психопатом-терористом після зґвалтування в дитинстві

Опубліковано запис розмов Брейвіка: розстрілюючи людей, він телефонував до поліції

Вбивця 77 людей у Норвегії шкодує, що випадково убив мишку

Наступна публікація