Одеські школярі виготовили екопосуд з опалого листя

Одеські школярі виготовили екопосуд з опалого листя

Таку тарілку можна зробити в домашніх умовах

Їжу в тарілках з листя можна зберігати в холодильнику і навіть розігрівати у мікрохвильовках.

На Одещині школярі навчилися робити з опалого листя екопосуд - одноразові тарілки та склянки.

Таким чином учні Балтської школи №3 пропонують частково вирішити проблему забруднення довкілля пластиковими відходами. Адже матеріал для їхніх виробів лежить просто під ногами, а перегниває всього за півтора місяця.

Опале листя школярі збирають в центральному парку міста. Вибирають ретельно, оскільки матеріал не для гербарію, а для посуду, і підходить не все.

"Дубове листя. Можна горіхове, осикове за рахунок того, що в них є дубильні речовини, які після їх пресування тримають форму", - пояснив таку уважність учень 9 класу Володимир Кулик.

З десяти кілограмів листя можна виготовити сім кілограмів посуду, що складає дві з половиною сотні тарілок. Собівартість кожної майже гривня.

Пробний зразок зробили вдома за допомогою двох залізних тарілок, праски та гирь.

В промислових умовах знадобиться потужній прес, висока температура та водяна пара. Термічна обробка уб'є мікроби, а важкі метали, які можуть накопичуватися в листі, виводитимуть настоянкою з петрушки.

Вчителі певні, що це один з різновидів посуду майбутнього. "На відміну від пластику, який не перегниває 200 років, і стоїть велика проблема з його утилізації, наш продукт протягом шести тижнів розкладається і перетворюється просто в добриво", - розповіла заступник директора Балтської школи Наталя Сіранова.

Їжу в екопосуді можна зберігати в холодильнику і навіть використовувати для розігрівання у мікрохвильовках, кажуть школярі.

Діти хочуть запропонувати жителям свого міста збирати опале листя у спеціальні контейнери, які встановлять поряд зі сміттєвими баками. Бо й досі його просто спалюють, а люди дихають ядучим димом.

Читайте також:

Роботів навчили мити посуд (відео)

На Одещині знайшли могильник із сотнями тіл собак

З Ейфелевої вежі хочуть зробити найвище дерево в світі

Чверть українців можуть постраждати від екологічного лиха

Дайвери витягли з Дніпра тонну сміття

Екопосуд навчились робили учні на Одещині

Екопосуд навчились робили учні на Одещині

Повʼязані теми:

Наступна публікація