США не запросили до об'єднання американських країн

Дата публікації
Перегляди
1902
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США не запросили до об'єднання американських країн

Створено нове співтовариство країн Латинської Америки та Карибського басейну.

Уго Чавас радіє створенню СЕЛАК
Країни Латинської Америки та Карибського басейну об'єдналися. Таке рішення лідери держав ухвалили під час саміту в столиці Венесуели - Каракасі.

До співтовариства під назвою СЕЛАК увійшли 33 країни, тобто всі незалежні держави Північної та Південної Америки, окрім США та Канади. Для останніх двох членство в організації закрите.

За словами президента Венесуели Уго Чавеса, нову регіональну спільноту створили на противагу організації американських держав - ОАД. До неї входять усі 35 країн обох континентів.

Чавес заявив, що нова організація створена як відповідь "застарілій тта зношеній" ОАД, повністю підконтрольній Вашингтону. Президента Венесуели також зазначив, що новий альянс "знаменує кінець пануванню США".

Загальний обсяг ВВП країн СЕЛАК в 2011 році склав 5,2 трлн доларів.

Щоб уникнути провокацій з боку підконтрольної Штатам опозиції, були здійснені безпрецедентні заходи безпеки. Близько десяти тисяч військових і поліцейських патрулюють Каракас.

"Сьогодні в Каракасі народився гігант, ім'я якому - СЕЛАК, і його серце знаходиться на нашій батьківщині Венесуелі! Хай живуть народи Америки", - заявив Чавес.

Варто зазначити, що до заяви Чавеса також приєдналися кубинський лідер Рауль Кастро і президент Нікарагуа Даніель Ортега.

Читайте також:

Між США та Росією загострюється нова "холодна війна"

США не пустили посла до Росії, щоб не проговорився про систему ПРО

Латинська Америка запроваджує загальну валюту

Наступна публікація