Брейвік: бійня в Норвегії була необхідна, щоб врятувати Європу від мусульман

Брейвік: бійня в Норвегії була необхідна, щоб врятувати Європу від мусульман

На слуханнях у справі Брейвіка / Фото: aftenposten.no

Норвезький терорист Андерс Брейвік спокійно дивився в очі родичам своїх жертв і намагався прочитати заздалегідь підготовлену промову.

Ультраправий екстреміст Андерс Берінг Брейвік, який зізнався у скоєнні подвійного теракту в Норвегії 22 липня, жертвами якого стали 77 людей, вперше з'явився на відкритому для публіки судовому засіданні.

Суд продовжив термін утримання Брейвіка під вартою ще на 12 тижнів, при цьому пом'якшивши умови його одиночного ув'язнення.

Брейвіка ввели до зали суду в Осло шестеро поліцейських, він був одягнений в чорний костюм з блакитною краваткою.

Брейвік зізнався в інкримінованих йому вбивствах, але відмовився визнавати кримінальну відповідальність за них: за його словами, влаштована ним бійня була необхідна для того, щоб "врятувати Норвегію і Європу від мусульман і мультикультуралізму".

Журналістка Анне Лір, яка відвідала засідання суду, охарактеризувала атмосферу в залі як "напружену і дуже дивну", цитує BBC.

БРЕЙВІК РОЗСТРІЛЮВАВ ПІДЛІТКІВ ПІД МУЗИКУ З "ВОЛОДАРЯ ПЕРСНІВ"

На слухання прийшли близько трьох десятків людей, які вижили під час бійні на острові Утойя, а також родичі загиблих. Сотні людей займали місця перед будівлею ще вночі.

Увійшовши до зали, підсудний почав дивитися їм прямо в очі.

За словами Лір, Брейвік тримався дуже холоднокровно і професійно, проте був зупинений суддею після того як спробував зачитати підготовлену заздалегідь заяву.

В будівлі суду та навколо нього були вжиті серйозні заходи безпеки. Раніше норвезькі ЗМІ писали про те, що Брейвік побоюється за своє життя, припускаючи, що "не вийде живим із зали суду", про що заявляв його адвокат Гейр Ліппестад.

32-річний Брейвік перебуває під арештом з 22 липня, коли він здійснив теракт в Осло та влаштував стрілянину на острові Утойя.

Нагадаємо, тоді загинули 8 людей в результаті вибуху замінованого автомобіля в Осло і ще 69 (більшість з яких - підлітки) стали жертвами Брейвіка на острові Утойя, де він холоднокровно розстріляв людей у молодіжному таборі.

Читайте також:

Вбивця 77 людей у Норвегії шкодує, що випадково убив мишку

Брейвік заявив, що в Європі діють 80 осередків його однодумців - "мучеників"

Брейвік показав слідчим, як вбивав людей на острові Утойя

Після терактів у Норвегії вилучили з продажу World of Warcraft

Повʼязані теми:

Наступна публікація