Брейвіка визнали психом і не будуть судити

Дата публікації
Перегляди
4887
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Брейвіка визнали психом і не будуть судити

Андерс Берінг Брейвік / Фото: AFP

Психіатрична експертиза визнала норвезького терориста, жертвами якого стали 77 людей, неосудним.

Норвезький терорист Андерс Брейвік, жертвами якого стали 77 людей, не може постати перед судом за станом здоров'я. Психіатрична експертиза визнала його неосудним.

"Брейвік страждає на захворювання параноїдально-шизофренічного характеру. Експерти встановили, що він вважав, ніби є лицарем-тамплієром і здійснює вбивства з любові до людей", - йдеться в офіційній доповіді лікарів.

Висновок про стан Брейвіка складали два психіатри – Тургейр Хасбі і Сінне Серхейм. Вони провели 12 зустрічей з обвинуваченим, і проаналізували більше 130 годин допиту.

Тепер висновок психіатрів має бути передано до судово-медичної комісії, яка винесе остаточне медичне рішення. Норвезькі ЗМІ зазначають, що прокуратура теоретично може проігнорувати висновок експертів. На практиці таке рідко зустрічається, але теракт 22 липня - винятковий випадок, вважає видання.

Утім, у самій прокуратурі вже повідомили, що, скоріш за все, екстреміст уникне покарання. Його можуть відправити на лікування в закриту психологічну клініку.

Суд над Брейвіком призначений на 16 квітня 2012 року.

32-річний Брейвік перебуває під арештом з 22 липня, коли він здійснив теракт в Осло та влаштував стрілянину на острові Утойя.

Тоді 8 людей загинули в результаті вибуху замінованого автомобіля в Осло і ще 69 (більшість з яких - підлітки) стали жертвами Брейвіка на острові Утойя, де він холоднокровно розстріляв учасників та гостей молодіжного табору правлячої Норвезької робочої партії.

Нещодавно на суді Брейвік зізнався в інкримінованих йому вбивствах, але відмовився визнавати кримінальну відповідальність за них: за його словами, влаштована ним бійня була необхідна для того, щоб "врятувати Норвегію і Європу від мусульман і мультикультуралізму".

Читайте також:

Опубліковано запис розмов Брейвіка: розстрілюючи людей, він телефонував до поліції

Вбивця 77 людей у Норвегії шкодує, що випадково убив мишку

Брейвік показав слідчим, як вбивав людей на острові Утойя

Норвезький терорист розстрілював підлітків під музику з "Володаря перснів"

Жертви подвійного теракту в Норвегії

Жертви подвійного теракту в Норвегії
Наступна публікація