Британія екстрадує засновника WikiLeaks до Швеції

Британія екстрадує засновника WikiLeaks до Швеції

Джуліан Ассанж перед судом 2 листопада / Фото: AFP

Лондонський суд підтвердив рішення видати Джуліана Ассанжа Швеції. Екстрадиція має відбутися протягом двох тижнів.

Високий суд Лондона 2 листопада відхилив апеляцію захисту засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Він постановив екстрадувати знаменитого австралійця до Швеції протягом 14 днів.

Юристи впевнені, що захист Ассанжа направить скаргу до Верховного суду Британії. Проте останній має право відмовитися розглядати справу, якщо не визнає, що вона представляє значний інтерес для британського суспільства.

Шведська прокуратура має намір допитати засновника WikiLeaks у справі про низку злочинів сексуального характеру, зокрема зґвалтування.

Поки що формально Швеція не висунула Ассанжу жодних звинувачень, а європейський ордер на арешт, який і послужив підставою для судового розгляду, став наслідком його відмови з'явитися в поліцію для надання свідчень і його рішення виїхати з Швеції до Британії.

Сам Ассанж категорично заперечує висунуті проти нього обвинувачення, які вважає спробами "очорнити його особисто і дискредитувати WikiLeaks". Він також побоюється, що Швеція може його видати США, де йому загрожує тривалий тюремний термін.

Нагадаємо, його ресурс протягом останніх років розсекретив та опублікував тисячі американських секретних дипломатичних документів, в тому числі тих, що стосуються воєн в Іраку та Афганістані, які стали причиною низки скандалів по всьому світу. Влада США вважає розкриття секретної інформації незаконною.

Читайте також:

WikiLeaks закриває крамничку: закінчилися гроші на викриття

Скандаліст Ассанж підкорив танцпол у нічному клубі в Рейк'явіку (відео)

WikiLeaks викрив своїх інформаторів. Тепер деяким загрожує смертна кара

Адвокати Ассанжа побоюються, що в США його стратять

Лондонський суд вирішує долю засновника WikiLeaks

Лондонський суд вирішує долю засновника WikiLeaks

Повʼязані теми:

Наступна публікація