WikiLeaks закриває крамничку: закінчилися гроші на викриття

За минулий рік портал заробив понад мільйон євро - це пожертвування від приватних осіб з різних країн світу.

Скандально відомий портал WikiLeaks має намір призупинити публікацію викривальних матеріалів через нестачу грошових коштів.

Нагадаємо, ще на початку року засновник сайту Джуліан Ассанж зізнався в інтерв'ю швейцарським газетам, що щотижня його дітище несе збитки в розмірі 600 тисяч доларів, і, якщо ситуація не зміниться найближчим часом, сайт доведеться закрити.

Проблема полягає в тому, що найбільші платіжні системи фактично заблокували доступ до пожертвувань, а без них WikiLeaks терпить грандіозні збитки. При цьому Ассанж зізнався, що у нього немає можливості шукати обхідні шляхи фінансування через сильну зайнятість.

Відзначимо, за минулий рік портал заробив понад 1 млн євро. Всі кошти були отримані в результаті добровільних пожертвувань від приватних осіб з різних країн світу.

Раніше повідомлялося, що WikiLeaks і його фінансовий посередник швейцарсько-ісландська компанія DataCell збираються почати судову кампанію проти міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard, які припинили приймати пожертвування.

Так, зокрема, за даними WikiLeaks, компанії Visa Europe, MasterCard Europe і Teller, в грудні 2010 року припинили обслуговувати платежі та рахунки тим самим грубо порушуючи правила конкуренції Євросоюзу, а також торговельне законодавство Данії.

Інтернет-ресурс WikiLeaks був запущений у 2006 році. На ньому публікуються секретні документи, а також документи, що не мають грифа, але не призначені для публіки. У числі іншого на сайті проекту були опубліковані відомості про війну в Іраку, а також матеріали, що стосуються американської в'язниці Гуантанамо.

Засновник і головний редактор WikiLeaks Джуліан Ассанж був арештований в Лондоні 7 грудня за ордером, виданим прокуратурою Швеції, і поміщений у в'язницю. 16 грудня рішенням лондонського суду він був звільнений під заставу. 24 лютого британський суд ухвалив екстрадувати Ассанжа до Швеції.

У Швеції засновник WikiLeaks звинувачується в сексуальних домаганнях і згвалтуванні. На думку адвокатів Ассанжа, Швеція добивається висилки для того, щоб пізніше передати його США. Досі американські спецслужби не можуть знайти достатньо доказів для звинувачення Джуліана Ассанжа в шпигунстві, яке карається стратою.

Читайте також:

The Wall Street Journal запустила сайт-конкурент WikiLeaks

WikiLeaks викрив своїх інформаторів. Тепер деяким загрожує смертна кара

WikiLeaks: миротворці ООН купували секс з дітьми за їжу

WikiLeaks пустив з молотка речі Асанжа

У WikiLeaks закінчилися секретні документи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: