У WikiLeaks закінчилися секретні документи

WikiLeaks опублікував всі наявні у нього депеші з дипломатичного архіву США. Україна постраждала від викриттів найменше.

Скандально відомий ресурс WikiLeaks станом на 2 вересня оприлюднив весь архів депеш американських дипломатів, які були в його розпорядженні.

В цілому у відкритому доступі опинилися 251 тисяча 287 раніше засекречених документів.

Співробітники сайту пояснили своє рішення оприлюднити всю секретну інформацію тим, що пароль, необхідний для дешифрування файлів, все одно виявився зламаний, передає BBC.

Останні документи були викладені у невідредагованому вигляді, з розкриттям всіх імен та джерел інформації, у тому числі, негласних. Представники ЗМІ засудили за це ресурс, зазначивши, що це може поставити під загрозу життя багатьох людей (зокрема, інформаторів).

Нагадаємо, перший великий блок закритих відомостей, які стосувалися американської військової операції в Афганістані, був опублікований WikiLeaks в липні 2010 року.

У жовтні того ж року сайт оприлюднив аналогічні документи про війну в Іраку – так зване "Іракське досьє". 28 листопада сайт WikiLeaks почав публікацію секретного листування і конфіденційних документів Державного департаменту США та американських посольств в десятках країн світу (в тому числі й України), куди увійшли близько 250 тисяч матеріалів.

Так, в одній з депеш американських дипломатів, опублікованій WikiLeaks, йдеться, що в 2009 році США виділили Україні 380 мільйонів доларів на розвиток і модернізацію ядерних реакторів - з тим, щоб Київ не звертався по гроші для цього до Москви.

Читайте також:

WikiLeaks викрив своїх інформаторів. Тепер деяким загрожує смертна кара

Оприлюднено секретні дані США про таємну боротьбу з Росією

Британія екстрадувала засновника WikiLeaks: Ассанжа судитимуть за зґвалтування

The Wall Street Journal запустила сайт-конкурент WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: