США оприлюднили докази проти організаторів терактів 11 вересня

Судити терористів буде військовий трибунал на базі в Гуантанамо, а не цивільний кримінальний суд США. Їм загрожує смертна кара.

На місці теракту 11 вересня
New York Daily News
Теракт 11 вересня
Американська влада вперше в повному обсязі оприлюднила докази проти організаторів терактів 11 вересня 2001.

Дані були оприлюднені, так як генеральний прокурор США Ерік Холдер передав справу організаторів теракту у ведення міністерства оборони. Справа в тому, що судити терористів буде військовий трибунал на базі в Гуантанамо, а не цивільний кримінальний суд США.

Халід Шейх Мохаммед, Рамзі Біналшібх, Алі Абд аль-Азіз Алі, Валлід бін Аташе і Мустафа аль-Хавсаві вважаються організаторами терактів 11 вересня 2001 року. Довгий час питання про суд над терористами залишався предметом суперечок. Про те, що їх будуть судити на базі в Гуантанамо, стало відомо 4 квітня 2011 року.

Згідно з оприлюдненими даними, всією операцією - від самого задуму аж до його здійснення - керував Шейх Мохаммед. Теракт був задуманий у 1999 році, коли Шейх Мохаммед запропонував лідеру терористичної мережі "Аль-Каїди" Осама бен Ладену використовувати літаки комерційних авіаліній для здійснення терактів.

У розпорядження влади США, зокрема, потрапили записи телефонних розмов терористів, а також інформація про банківські перекази і документи для отримання візи.

США також мають у своєму розпорядженні докладну інформацією про те, де і коли були знайдені люди, які викрали літак. Відомо, наприклад, що одного з викрадачів знайшов особисто Рамзі Біналшібх.

Розкривається роль в організації терактів і Алі Абд аль-Азіз Алі - він надав тренажер для імітацій умов польоту, на якому навчалися майбутні викрадачі літаків, а також брав участь в організації переказу грошей на банківські рахунки терористів. Проте головним у фінансових питаннях під час організації терактів був Мустафа аль-Хавсаві.

П'ятеро організаторів терактів були взяті під варту в Пакистані. Якщо їхня провина буде доведена, їм загрожує страта.

Читайте також:

Опубліковано невідоме відео терактів 11 вересня

Обама схвалив будівництво мечеті на місці терактів 9/11

Авіашоу в Сан-Франциско нагадало глядачам теракти 11 вересня (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: