WikiLeaks пустив з молотка речі Асанжа

На відомому інтернет-аукціоні eBay виставлено десять лотів, серед яких - кава, відбитки пальців і комп'ютер.

Скандально відомий інтернет-портал політичних викриттів WikiLeaks збирається заробити на продажу колекційних речей, пов'язаних із засновником ресурсу Джуліаном Ассанжем.

За даними The New York Times, на інтернет-аукціон eBay виставлено десять лотів. Серед них - один з пакетиків кави, який Ассанж прихопив з лондонської в'язниці, де він провів 10 днів у грудні 2010 року.

Також продається комп'ютер, на якому команда WikiLeaks збирала й готувала до публікації секретні документи американської дипломатії.

Через аукціон можна замовити їжу, приготовлену шеф-кухарем і другом Ассанжа, придбати підписану ним і зазначену відбитком його пальця копію телеграми держсекретаря США Гіларі Клінтон в ООН.

Стартова ціна лотів коливається від 315 доларів за пакетик кави і до півмільйона доларів за комп'ютер, якщо купити його без торгів.

З останніх новинок - фото Ассанжа з автографом, яке пропонується придбати без участі в аукціоні за 6 тисяч доларів.

Продаж речей засновника скандального сайту на аукціонах - остання спроба WikiLeaks заробити, після того як його ресурси виснажилися.

Нагадаємо, в кінці 2010 року після гучного скандалу, що розгорівся навколо викривального сайту, було заблоковано перерахування коштів на рахунки WikiLeaks.

Сайт придбав скандальну популярність, виклавши у відкритий доступ сотні тисяч конфіденційних документів американської влади. Спочатку це були папери, що стосуються операцій США в Іраку і Афганістані.

В кінці листопада минулого року на сайті з'явилися копії телеграм, які надходили в держдепартамент з американських посольств по всьому світу. Архіви депеш, які раніше рясно цитувалися світовими ЗМІ, містять відверті, часто неприємні відгуки про закордонних лідерів і оцінки їх політики. Але нещодавно у WikiLeaks закінчилися секретні документи.

Читайте також:

WikiLeaks викрив своїх інформаторів. Тепер деяким загрожує смертна кара

Оприлюднено секретні дані США про таємну боротьбу з Росією

Британія екстрадувала засновника WikiLeaks: Ассанжа судитимуть за зґвалтування

The Wall Street Journal запустила сайт-конкурент WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: