Адвокати Ассанжа побоюються, що в США його стратять

У разі екстрадиції засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа до США існує ризик того, що його стратять.

На сайті британської юридичної фірми FSI розмістили документ, в якому адвокати Джуліана Ассанжа повідомляють, що у разі екстрадиції засновника WikiLeaks до США існує ризик того, що його стратять.

На думку захисту, у разі, якщо Ассанж буде екстрадований до Швеції, його видачу може запросити Вашингтон. У документі сказано, що його екстрадиція до США без запевнень у тому, що страта щодо нього виключена, означає, що є реальний ризик того, що до Ассанжа така страта може бути застосована.

Нагадаємо, сьогодні засновник Wikileaks з'явився у магістратському суді Белмарш у Лондоні, аби вислухати оновлені умови свого звільнення під заставу. Суддя відпустив його до слухань, призначених на 7 і 8 лютого. Ассанж заявив, що задоволений рішенням суду і запевнив, що публікація секретних документів продовжиться.

Як відомо, видачі Ассанжа - австралійського громадянина - домагається шведська прокуратура на підставі кількох звинувачень з боку двох шведок у сексуальних злочинах, у тому числі і у зґвалтуванні.

У документі, розміщеному на сайті британської юридичної фірми FSI, повідомляється, що адвокати вважають запит про екстрадицію засновника Wikileaks до Швеції таким, який фактично не має під собою юридичних підстав.

Сайт WikiLeaks став всесвітньо відомим після того, як 28 листопада почав публікувати десятки тисяч конфіденційних і секретних документів держдепартаменту США, включаючи листування з посольствами. Нині оприлюднено лише кілька тисяч з понад 250 тисяч документів.

Читайте також:

Суд відпустив Джуліана Ассанжа до 7 лютого

США вимагають від Twitter приватне листування Ассанжа

Засновник WikiLeaks напише автобіографію за 1,5 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: