Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Держдума" ухвалила правила роботи месенджерів

Закон вводить поняття "месенджер", а також прописує обов'язки таких сервісів.

Нелегітимна Держдума Росії ухвалила в третьому остаточному читанні закон, який регулює діяльність месенджерів.

Про це повідомляє Интерфакс.

Зокрема, тепер месенджери протягом доби з отримання вимоги Роскомнагляду повинні обмежити можливість здійснення користувачем передачі повідомлень, що містять протиправну інформацію.

Сервіси також зобов'язали забезпечувати можливість передачі повідомлень з ініціативи російських держорганів.

"Регулювання, яке запроваджується, передбачає санкції тільки щодо операторів месенджерів в разі, якщо вони сприяють порушенню закону. Ніяких штрафів або прямих заборон щодо користувачів не планується", - сказав глава профільного комітету "Держдуми" з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Леонід Левін.

Тим часом оператори месенджерів повинні припиняти поширення протизаконного спаму в разі надходження скарг користувачів в Роскомнагляд. 

Своєю чергою доступ до месенджерів може бути обмежений лише на підставі судового рішення.

Документ також встановлює, що месенджери, які належать зареєстрованим в Росії юрособам або громадянам РФ, мають право здійснювати ідентифікацію користувачів самостійно шляхом визначення їхнього абонентського номера.

Нагадаємо, Bellingcat виявив, як російський мобільний оператор сприяє зламу месенджерів опозиціонерів. Акаунти двох російських опозиційних діячів у сервісі обміну повідомленнями Telegram – голови громадського руху "Образ майбутнього" Олега Козловського та розслідувача "Фонду боротьби з корупцією" Георгія Албурова – були зламані, і у зламі ймовірно задіяно оператора мобільного зв'язку МТС. Про це пише у розслідуванні Bellingcat.

Як повідомив на своїй сторінці у соцмережі Козловський, в ніч на 30 квітня найбільший мобільний оператор у Росії МТС вимкнув на 15 хвилин сервіс відправлення SMS-повідомлень на телефоні опозиціонера. А після цього до акаунту Козловського намагались увійти зі стороннього приладу. Зазначимо, що процес авторизації у Telegram з нового пристрою являє собою верифікацію через код, отриманий по SMS.

Залиште свій коментар

Вибір редакції