Forbes назвав 50 росіян, які завоювали світ

Дата публікації
Перегляди
4231
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Forbes назвав 50 росіян, які завоювали світ

Складено рейтинг росіян, яких знає західний світ

Журнал Forbes визначив Топ-50 російських бізнесменів, спортсменів та артистів, які домоглися успіху за кордоном.

Російське видання журналу Forbes підготувало рейтинг бізнесменів, вчених, діячів культури та спорту, які інтегрувалися у світове співтовариство і домоглися успіху за межами Росії.

Складений рейтинг журнал оприлюднив під заголовком "50 росіян, які завоювали світ".

Всі учасники розбиті на п'ять груп: найбільші російські інвестори за кордоном; підприємці, які з нуля побудували бізнес за межами Росії та СНД; найбільш цитовані російські вчені; найпопулярніші та найбільш високооплачувані артисти, музиканти, продюсери, а також спортсмени.

Топ-10 найбільших російських інвесторів за кордоном очолив американець російського походження, засновник Access Industries Леонард Блаватник (бізнес за кордоном - 4,7 млрд доларів). На 2-му місці опинився основний власник холдингу "Металлоинвест", медіа магнат Алішер Усманов (4,4 млрд), на 3-му - голова й основний власник "Северсталь" Олексій Мордашов (3,5 млрд).

Окрім них найбільшими російськими інвесторами названі: Віктор Вексельберг, Володимир Потанін, Філарет Гальчев, Андрій Мельниченко, Роман Абрамович, Олег Дерипаска, Михайло Фрідман.

Лідером десятки "підприємців, які побудували бізнес з нуля" став 59-річний Ігор Олійників з Флориди, статок якого Forbes оцінив у 2,6 млн доларів. Друге місце посідає ізраїльський олігарх Лев Леваєв, засновник Lev Leviev Group, який брав участь в політизованому діамантовому бізнесі і заробив досить неоднозначну світову репутацію (статки – 1,6 млн доларів).

Замикає трійку Валерій Гапонцев, до речі, випускник Львівського КПІ, який зайнявся інноваційним бізнесом і тепер контролює близько 80% світового ринку волоконних лазерів (статки - 1,1 млрд доларів).

Далі йдуть: Андрій Андрєєв (Оганджанянц), Сергій Білоусов та Ілля Зубарєв, Григорій Шенкман і Алек Милославський, Ратмір Тімашев та Андрій Баронов, Давид Ян, Олександр Галицький, Макс Левчин.

У "десятці" вчених - Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов (фізика), Максим Концевич (математика), Андрій Кравцов (астрофізика), Євгеній Кунін (біологія), Руслан Меджитов (біологія), Артем Оганов (геологія), Сергій Одинцов (фізика) , Григорій Перельман (математика), Станіслав Смирнов (математика), Гліб Сухоруков (хімія). Видання навмисно відмовилося від ранжирування всередині рейтингу, вважаючи некоректним порівнювати різні галузі науки.

Майже всі вчені, окрім математика Перельмана, працюють у провідних зарубіжних дослідницьких центрах.

Щоб скласти рейтинг найпопулярніших спортсменів, Forbes вдався до даних Google про частоту запитів за іменами у 10 зарубіжних країнах, а потім оцінив їхні доходи. Серед росіян є справжні глобальні лідери.

Так, тенісистка Марія Шарапова випереджає за популярністю світову зірку Леонеля Мессі. Перемоги на кориі, яскрава зовнішність, фірмові стогони і вільна англійська привернули увагу як публіки, так і найбільших рекламодавців: Nike, Tag Heuer, Evian і Sony Ericsson. До речі, Шарапова - єдина російська зірка, присутня у світовому рейтингу знаменитостей Forbes (80-е місце).

Але вже у знаменитого хокеїста Олександра Овєчкіна, другого в рейтингу, індекс Google майже вчетверо менший, ніж у Шарапової. На третьому ж місці опинився наймолодший гравець в історії чемпіонатів Росії з баскетболу Андрій Кириленко, який в сезоні 2010/2011 увійшов в десятку найбільш високооплачуваних гравців НБА, а у січні 2011 року отримав громадянство США.

Інші найчастіше згадувані спортсмени – футболіст Андрій Аршавін, хокеїсти Євгеній Малкін, Ілля Ковальчук та Павло Дацюк, майстер спорту з самбо і дзюдо Федір Ємельяненко, хокеїст Ілля Бризгалов, тенісистка Віра Звонарьова.

Серед діячів культури лідирує Анна Нетребко, яка входить до найбільш "запитуваних" оперних співачок. Також у Топ-10 - Тимур Бекмамбетов, Валерій Гергієв, Дмитро Хворостовський, Ксенія Раппопорт, Юрій Башмет, Гідон Кремер, Борис Акунін, Діана Вишнева, Федір Бондарчук.

Читайте також:

Forbes назвав 100 найвпливовіших жінок світу

Топ-7 катастроф, які загрожують Росії в найближчому майбутньому

Найбільше у світі мільярдерів проживає у Москві

До Топ-10 найбільш небезпечних злочинців світу увійшли троє росіян

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4231
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація