Франція офіційно попросилась у командні структури НАТО

Тепер Альянс повинен вирішити, які командні пости отримає Франція.

Президент Франції Ніколя Саркозі направив офіційний запит генсеку НАТО Яапу де Схооп Схефферу про повернення країни в командні структури Альянсу. Запит був переданий Схефферу під час саміту ЄС у Брюсселі.

Повернення Франції у військову структуру НАТО приурочене до 60-річного ювілею організації, який відзначать за два тижні. Тепер Альянс повинен вирішити, які командні пости вона отримає. Франція сподівається отримати дві позиції - в Норфолку (Вірджинія) і португальському Лісабоні.

Рішення президента ухвалила нижня палата парламенту країни - Національна асамблея. Про необхідність такого кроку Саркозі заявив 11 березня, виступаючи перед курсантами Вищого військового училища в Парижі.

Франція вийшла з командних структур Альянсу 7 березня 1966 року за рішенням першого президента П'ятої республіки генерала Шарля де Голля, якого не влаштовувало домінування США в командуванні НАТО. Крім того, де Голль не хотів обирати між Америкою і СРСР, і вважав, що у Франції має бути свій, незалежний шлях у зовнішній політиці.

Для того, щоб Франція змогла повернутися в командування НАТО, рішення Саркозі повинне бути затверджене на саміті НАТО, який відбудеться 3-4 квітня. Де-факто Франція пішла на зближення з Північноатлантичним альянсом після розпаду Радянського Союзу.

Зараз країна бере участь у роботі політичних структур Альянсу, наприклад, у раді НАТО, а з 1995 року - і у військових операціях, не беручи участь при цьому в їх плануванні. Сьогодні близько 3000 французьких військовослужбовців знаходиться в Афганістані.

Читайте також:

Перед саммітом НАТО Німеччина перекриває кордони

Франція та Німеччина ініціюють нову стратегію НАТО

Саркозі знову отримав листа з погрозами

Новим генсеком НАТО може стати прем’єр Данії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: