ФСБ Росії набирає інформаторів на платній основі

Російські спецслужби вирішили залучати громадян до співпраці на платній основі. Щоправда, винагороду виплачуватимуть тільки у разі запобігання злочину.

Федеральна служба безпеки Росії має намір офіційно виплачувати грошову винагороду громадянам, які надаватимуть спецслужбам інформацію, що сприятиме запобіганню і розкриттю терактів.

Відповідний наказ у понеділок, 21 червня, підписав глава ФСБ Олександр Бортніков. Якщо документ не викличе заперечень у МВС, Міноборони та інших відомствах, то він почне діяти найближчим часом.

Документ висуває інформатору досить жорсткі умови, на яких ФСБ буде готова до співпраці.

Наприклад, багато що залежить від ступеня особистої участі інформатора, достовірності інформації, яка визнається корисною, наприклад, паспортні дані терориста, адреса його місця проживання або точного місця знаходження. Підтвердженням слів інформатора має стати упіймання злочинця. І винагорода буде виплачена лише у разі запобігання злочину.

Водночас суми, на які зможуть розраховувати інформатори, залишаються таємницею. У наказі ФСБ лише зазначено, що "конкретні розміри грошової винагороди особам, які сприяють, визначаються (встановлюються) з урахуванням заходів їхньої особистої участі у цьому сприянні та значущості отриманих результатів у боротьбі з тероризмом".

Але навіть це формулювання діятиме з однією суттєвою обмовкою. Всі винагороди, як випливає з наказу, будуть прямо залежати від "забезпеченості необхідними бюджетними коштами, передбаченими на оперативно-розшукову діяльність федеральним органам виконавчої влади, що здійснює боротьбу з тероризмом".

При цьому в документі немає жодного слова про те, які гарантії безпеки отримає людина, яка надала допомогу російським спецслужбам у боротьбі з терористами - чи потрапить вона під систему охорони свідків, як, наприклад, це робиться в США, чи ні.

Практика грошових заохочень уже давно існує на Заході. У тих же Сполучених Штатах діє програма "Винагорода за допомогу правосуддю", згідно з якою за інформацію про підготовку актів міжнародного тероризму, спрямованих проти США, пропонується до 5 млн доларів.

Безпрецедентну винагороду в 50 млн доларів у 2007 році було призначено за голову "терориста номер один" Усами бен Ладена. Рішення ухвалила палата представників конгресу США. Поки що найбільшу винагороду виплатили людині, яка повідомила про місцезнаходження двох синів колишнього іракського лідера Саддама Хусейна. Інформатор отримав 30 млн доларів, тобто по 15 млн за кожного сина.

Зазначимо, що Україні подібної практики немає, і в СБУ не бачать необхідності у такій ініціативі.

"У Росії йде національно-визвольна війна на Кавказі, і проблема тероризму там актуальна. У нас же своєї Чечні немає, війни немає, і тероризм нам, слава Богу, поки що не загрожує, тому й говорити про якісь винагороди зарано", - зазначив колишній заступник голови СБУ генерал-лейтенант Олександр Скіпальський.

Читайте також:

Оприлюднене звернення терористок-смертниць із московського метро (відео)

У Пакистані затримали американця, який полював на бен Ладена

Повідомлення американців в день терактів 9/11 виклали в Інтернет

ФСБ: знищені троє організаторів терактів в московському метро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: