Гаїтяни вимагають від ООН сотні мільйонів доларів за епідемію холери

Гаїтяни вимагають від ООН сотні мільйонів доларів за епідемію холери

Землетрус та епідемія холери вслід за ним забрали життя близько 300 тисяч людей / Фото: AFP

П'ять тисяч гаїтян, які постраждали від епідемії холери на острові, вимагають від ООН сплатити 50-100 тисяч доларів кожному.

З великою часткою імовірності причиною спалаху холери на Гаїті дослідники та правозахисники називають миротворців ООН, які занесли епідемію на острів.

Інститут справедливості та демократії переслав до штаб-квартири ООН проект позову від 5 тисяч гаїтян, які постраждали від хвороби.

Родичі жертв епідемії та постраждалі вимагають від ООН персональних грошових компенсацій (від 50 до 100 тисяч доларів кожному), а також спорудження медичних центрів для лікування холери і очисних споруд.

"Епідемія холери є прямим наслідком злочинної халатності та навмисної байдужості співробітників ООН до життя і здоров'я тисяч мешканців Гаїті", - йдеться в петиції.

За версією правозахисників, ООН недостатньо ретельно перевірила миротворців з Непалу, яких відправили на Гаїті після руйнівного січневого землетрусу 2010 року.

При цьому стічні води з табору, де базувалися миротворці, скидалися в річку Артібоніт. Як стверджують автори петиції, фекалії непальських миротворців стали причиною зараження ріки, з якої сотні тисяч гаїтян беруть воду для різних потреб.

Як йдеться в заяві, для мешканців Непалу бактерія холери є ендемічною (природною частиною середовища), але у гаїтян не було до неї імунітету.

За даними міністерства охорони здоров'я Гаїті, більше 6,5 тисяч гаїтян померли від холери з моменту початку епідемії в жовтні 2010 року. Близько півмільйона перехворіли, але, на щастя, залишилися живі.

Раніше ООН вже відповідала на подібні претензії. У грудні 2010 року французькі епідеміологи заявили про те, що холера, яка вразила Гаїті, з великою ймовірністю має азіатське походження і могла бути занесена з Непалу. Однак представники місії ООН на Гаїті скептично поставилися до цієї доповіді, заявивши, що точно встановити джерело зараження не представляється можливим.

Читайте також:

П'ятеро миротворців ООН на Гаїті зґвалтували 18-річного юнака

На Гаїті масово лінчують жреців вуду: десятки жертв

Епідеміолог звинуватив миротворців ООН у поширенні холери на Гаїті

Через холеру на Гаїті почалося полювання на відьом

Епідеміолог звинуватив миротворців ООН у поширенні холери на Гаїті

Епідеміолог звинуватив миротворців ООН у поширенні холери на Гаїті

Повʼязані теми:

Наступна публікація