Гаїтяни вимагають від ООН сотні мільйонів доларів за епідемію холери

Дата публікації
Перегляди
1100
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гаїтяни вимагають від ООН сотні мільйонів доларів за епідемію холери

Землетрус та епідемія холери вслід за ним забрали життя близько 300 тисяч людей / Фото: AFP

П'ять тисяч гаїтян, які постраждали від епідемії холери на острові, вимагають від ООН сплатити 50-100 тисяч доларів кожному.

З великою часткою імовірності причиною спалаху холери на Гаїті дослідники та правозахисники називають миротворців ООН, які занесли епідемію на острів.

Інститут справедливості та демократії переслав до штаб-квартири ООН проект позову від 5 тисяч гаїтян, які постраждали від хвороби.

Родичі жертв епідемії та постраждалі вимагають від ООН персональних грошових компенсацій (від 50 до 100 тисяч доларів кожному), а також спорудження медичних центрів для лікування холери і очисних споруд.

"Епідемія холери є прямим наслідком злочинної халатності та навмисної байдужості співробітників ООН до життя і здоров'я тисяч мешканців Гаїті", - йдеться в петиції.

За версією правозахисників, ООН недостатньо ретельно перевірила миротворців з Непалу, яких відправили на Гаїті після руйнівного січневого землетрусу 2010 року.

При цьому стічні води з табору, де базувалися миротворці, скидалися в річку Артібоніт. Як стверджують автори петиції, фекалії непальських миротворців стали причиною зараження ріки, з якої сотні тисяч гаїтян беруть воду для різних потреб.

Як йдеться в заяві, для мешканців Непалу бактерія холери є ендемічною (природною частиною середовища), але у гаїтян не було до неї імунітету.

За даними міністерства охорони здоров'я Гаїті, більше 6,5 тисяч гаїтян померли від холери з моменту початку епідемії в жовтні 2010 року. Близько півмільйона перехворіли, але, на щастя, залишилися живі.

Раніше ООН вже відповідала на подібні претензії. У грудні 2010 року французькі епідеміологи заявили про те, що холера, яка вразила Гаїті, з великою ймовірністю має азіатське походження і могла бути занесена з Непалу. Однак представники місії ООН на Гаїті скептично поставилися до цієї доповіді, заявивши, що точно встановити джерело зараження не представляється можливим.

Читайте також:

П'ятеро миротворців ООН на Гаїті зґвалтували 18-річного юнака

На Гаїті масово лінчують жреців вуду: десятки жертв

Епідеміолог звинуватив миротворців ООН у поширенні холери на Гаїті

Через холеру на Гаїті почалося полювання на відьом

Епідеміолог звинуватив миротворців ООН у поширенні холери на Гаїті

Епідеміолог звинуватив миротворців ООН у поширенні холери на Гаїті

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1100
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація