Епідеміолог звинуватив миротворців ООН у поширенні холери на Гаїті

Французький авторитетний епідеміолог підтвердив попередні висновки центрів контролю захворювань США: у поширені епідемії винні миротворці ООН з Непалу.

Джерелом епідемії холери на Гаїті є база непальських миротворців ООН, розташована на березі річки Артібоніт. Такий висновок міститься в доповіді французького епідеміолога Рено Пьяру, який займався розслідуванням причин епідемії на Гаїті.

Неопубліковану доповідь Пьяру направлено у Міністерство закордонних справ Франції. Про те, що експерт визнав джерелом інфекції непальських миротворців, журналістам на умовах анонімності повідомив співробітник міністерства. За його словами, перший осередок інфекції "локалізовано дуже точно" і вказує на базу ООН в районі міста Мірбале в центральному Гаїті.

"Враховуючи, що раніше холери на Гаїті не було, і беручи до уваги інтенсивність і швидкість поширення епідемії, а також концентрацію збудника інфекції в дельті Артібоніта, інших пояснень не існує", - вважає джерело інформації.

Прес-секретар МЗС Франції Бернар Валеро підтвердив, що міністерство отримало доповідь Пьяру і передало документ для розслідування в ООН. Змісту доповіді Валеро не уточнив.

Рено Пьяру, авторитетний французький епідеміолог і викладач Середземноморського університету в Марселі, був спрямований Францією на Гаїті на прохання влади країни. Незабаром після повернення з відрядження в кінці минулого місяця Пьяру заявив журналістам, що холера, найімовірніше, була занесена на Гаїті ззовні, не вказавши, однак, можливого джерела інфекції.

Епідемія холери на Гаїті почалася в середині жовтня. Перші випадки захворювання були зареєстровані в дельті річки Артібоніт. Інфекція швидко поширилася на інші райони Гаїті, охопивши зруйновану потужним землетрусом столицю держави Порт-о-Пренс, більше мільйона жителів якої в даний час проживають у наметових таборах.

Чутки про те, що в поширенні холери винні миротворці ООН, з'явилися на Гаїті незабаром після початку епідемії. Миротворців з Непалу, розквартированих на базі в Мірбале, звинувачували, зокрема, в зливі нечистот у води Артібоніта.

Представники ООН неодноразово виступали із спростуванням чуток про зв'язок епідемії з базою миротворців, вказуючи на те, що жоден з перебуваючих в Мірбале військовослужбовців не хворів на холеру. Тим не менш, на початку листопада Центри контролю захворювань США прийшли до висновку, збудник холери на Гаїті генетично близький до штамів холерного вібріона, який трапляється у Південно-Східній Азії.

Читайте також:

Через холеру на Гаїті почалося полювання на відьом

Епідемія холери вийшла за межі Гаїті

Президент Гаїті оголосив спалах холери біологічною атакою на свою країну

Від холери на Гаїті загинули вже 1600 осіб

ВідеоЕпідеміолог звинуватив миротворців ООН у поширенні холери на Гаїті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: