Генпрокуратура РФ знайшла мільйони Бориса Березовського

У Росії планують повернути до країни активи Бориса Березовського. Правоохоронним органам вже відомо знаходження активів бізнесмена на суму більше 300 мільйонів фунтів стерлінгів.

Генпрокуратура буде домагатися повернення в Росію активів Бориса Березовського, заочно засудженого по кількох кримінальних справах. За словами генпрокурора Юрія Чайки, правоохоронним органам вже відомо знаходження активів бізнесмена на суму більше 300 мільйонів фунтів стерлінгів.

У листопаді 2007 року Березовський був засуджений за розкрадання коштів "Аерофлоту" до шести років позбавлення волі. У червні 2009 року підприємець був визнаний винним в розкраданні майна "АвтоВАЗу". З урахуванням попереднього вироку термін ув'язнення склав 13 років.

Всі кримінальні процеси стосовно Березовського проводилися заочно, оскільки він проживає в Лондоні і має статус політичного біженця. "Він там жирує на ці гроші", - сказав генпрокурор.

На сайті Генпрокуратури РФ повідомляється, що в результаті розкрадання в "АвтоВАЗі" було завдано шкоди в розмірі 60 мільярдів рублів. За даними правоохоронних органів, ці кошти були легалізовані за допомогою покупки нерухомості, акцій телекомпаній ОРТ і ТБ-6 і подальшого виведення валютних коштів за кордон.

У Генпрокуратурі підкреслили, що за позовами потерпілих будуть вжиті заходи щодо відшкодування збитку за рахунок активів не тільки Березовського, але і його ділового партнера Юлія Дубова, також засудженого у справі "АвтоВАЗу". Крім того, російські правоохоронні органи вважають за можливе відчуження за позовами потерпілих власності Бадрі Патаркацишвілі і Олександра Красненкера, а також їх правонаступників. Патаркацишвілі і Красненкер проходили обвинуваченим у справі "АвтоВАЗ", але кримінальне переслідування було припинене у зв'язку з їх смертю.

Точний розмір статку Березовського на даний час не відомий. У 2009 році він займав 29-е місце в топ-100 найбагатших росіян за версією Forbes зі статком у мільярд доларів. Однак у в 2010 році бізнесмен не потрапив до цього списку.

За даними Генпрокуратури РФ, в Росії та інших країнах триває переслідування Березовського по п'яти кримінальних справах. Бізнесмен відкидає всі звинувачення і стверджує, що справи на нього порушувалися з політичних мотивів.

Читайте також:

Борис Березовський організував у Лондоні мітинг на захист російської опозиції

"Таємний щоденник" Березовського: він кохає жінку, яка прагне його розорити

Березовський відсудив у колишнього партнера 52 мільйони доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: