Грецію пригрозили виключити з Євросоюзу

Грецію пригрозили виключити з Євросоюзу

Національний банк Греції / Фото: AFP

Якщо в Афінах не погодяться на антикризову пропозиціє ЄС, Грецію виключать не тільки із зони євро, але і з Євросоюзу.

Якщо Греція не прийме план допомоги, ухвалений на брюссельському саміті ЄС 27 жовтня, вона може бути виключена не тільки із зони євро, але і з Євросоюзу.

"Не прийняти цей план - значить вийти з євро. Для греків неприйняття цього плану стане виходом з Європи", - заявив французький міністр європейських справ Жан Леонетті.

Разом з тим, за його словами, можлива відмова Греції від єдиної європейської валюти і членства в ЄС не повинна дестабілізувати єврозону.

"Сьогодні ми не тільки вказали грекам на необхідність нести відповідальність, а й створили одночасно протипожежні перегородки в Євросоюзі", - додав він.

Леонетті пояснив, що в разі виходу Греції з зони всі насамперед бояться поширення кризи, тому європейські країни домовилися про створення спеціальних захисних механізмів. Як приклад він навів рішення брюссельського саміту про рекапіталізацію банків і збільшення обсягу Європейського фонду фінансової стабільності.

Тим не менш, у ситуації, яка є, глава французького відомства дивиться на майбутнє Греції з оптимізмом.

"Мій прогноз на сьогодні полягає в тому, що Греція залишиться в зоні євро, залишиться в Євросоюзі - точно так само, як була врятована Ірландія", - резюмував Леонетті.

Грецьке питання є однією з головних тем саміту G20, який проходить у французьких Каннах. Лідери Єврогрупи побоюються, що більшість греків на референдумі не підтримає заходів жорсткої економії, і тоді країна змушена буде оголосити дефолт. В результаті криза може перекинутися на Італію та Іспанію.

Читайте також:

Саркозі заявив, що обвал євро означатиме "смерть" Європи

Грошей в казні Греції залишилося до середини грудня

Грецький прем'єр одним словом обвалив світові ринки

Крах Європи спричинить значно сильнішу кризу, ніж була у 2008 році

Повʼязані теми:

Наступна публікація