Іран розмістив військову базу на вході до Перської затоки

Дата публікації
Перегляди
2999
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Іран розмістив військову базу на вході до Перської затоки

Тегеран заявив про створення нової військово-морської бази неподалік від Ормузької протоки / Фото: AFP

Тегеран запевнив, що в разі необхідності перешкодить супротивнику зайти до Перської затоки.

Іран створив нову військово-морську базу біля входу в Перську затоку. База розташована в місті Джаськ на схід від Ормузької протоки.

За словами контр-адмірала Хабіболи Сайярі, база являє собою нову лінію оборони в регіоні. Він наголосив, що збройні сили Ірану в разі необхідності здатні перешкодити заходженню сил противника в Перську затоку.

На думку експертів, це психологічний тиск з боку Тегерана.

"Порівнювати військовий потенціал Ірану і тих країн, які можуть завдати по ньому удар, несерйозно. Але нова база крім психологічного має значення для внутрішньої політики в силу протистояння президента Махмуда Ахмадінежада і аятоли Хаменеї", - вважає член наукової ради Московського центру Карнегі Олексій Малашенко.

Тегеран неодноразово погрожував у разі удару з боку США або Ізраїлю перекрити стратегічно важливу Ормузьку протоку, через який проходить 40% світових постачань нафти.

Але потенційна війна в регіоні викликає сумніви у Вашингтоні. Дослідницька служба Конгресу США підготувала доповідь, в якій називає неефективним можливий удар по Ірану.

За даними експертів, ядерні об'єкти розкидані по всій країні, і знищити їх в результаті удару не вдасться. Іран зможе відновити в повному обсязі свої атомні об'єкти протягом шести місяців.

Останнім часом в західних ЗМІ активно обговорюється можливий удар по Ірану з боку Ізраїлю. За даними британського видання The Sunday Times, Тель-Авів проводить секретну операцію з моніторингу ядерних об'єктів, яку здійснюють бійці ізраїльського спецназу. Їх нібито вже закидають на територію Ірану.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2999
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація