Іудеї всього світу відзначають стародавнє свято Песах

Стародавнє іудейське свято Песах триває сім днів, з 15-го по 21-е число весняного місяця нісана за єврейським календарем. 

Цього року 19 квітня євреї усього світу відзначають перший день стародавнього свята Песах, або Іудейського Великодня. Він знаменує собою вихід євреїв з Єгипту і звільнення від рабства і святкується протягом 7 днів.

У свято заломлюють мацу, а напередодні йдуть до храму і роблять генеральне прибирання.

На згадку про Великий кінець, коли пророк Мойсей 15 нісана 2448 від створення світу вивів євреїв з Єгипту, у Єрусалимі наказувалося зробити ритуальне заклання однорічного ягняти чоловічої статі, якого слід було спекти на вогні і з'їсти повністю, не переломив кісток, з опрісноками (мацою) і гіркими травами в сімейному колі протягом пасхальної ночі.

За старозавітним переказом, фараон не дозволяв ізраїльському народу піти з Єгипту, і тоді в одну ніч Господь вразив первістка у кожній родині єгиптян. Єврейським же родинам було велено заколоти ягня і помазати його кров'ю одвірки дверей. Бачачи такий знак, ангел смерті проходив повз будинки іудеїв. Тільки після загибелі єгипетських первістків фараон дозволив євреям залишити Єгипет.

У біблійні часи святкування Песаха супроводжувалося паломництвом до Храму в Єрусалимі, жертвопринесеннями і бенкетом з куштуванням пасхального ягня. Однак після руйнування Храму ритуальне заклання стало неможливим, тому іудеї в Песах їдять тільки мацу.

Протягом усього тижня в їжу не вживається нічого квасного. Перед Песахом все квасне збирається і спалюється або продається іновірцеві.

Євреї святкують Песах_4
AFP
Євреї святкують Песах
На великодній вечір на столі у іудея поруч з тарілкою має лежати пасхальне сказання (агада). Всі страви святкової вечері мають бути простими і нагадувати про гіркоту єгипетського рабства, як суміш з горіхів, яблук, вина та фініків нагадує про глину, з якої стародавні євреї, коли були рабами, ліпили цеглу.

На святковий стіл неодмінно ставляться тарілки солоної води - символ сліз давньоєврейських жінок, у яких за наказом фараона віднімали первістків, оскільки, за пророцтвом, в одній з єврейських родин мала народитися людина, яка звільнить людей від рабства. Гірка і терта зелень символізує гіркоту єгипетського рабства. Зелень прийнято вмочати в солону воду - вона символізує сльози, пролиті ізраїльтянами в Єгипті, і море, яке вони перетнули під час виходу.

Головний атрибут великоднього столу - маца, "хліб бідності". За трапезою випивають чотири келихи червоного вина. За традицією прийнято наповнювати ще п'ятий келих і залишати його для пророка Іллі, який повернеться на землю, щоб сповістити про настання "дня Господнього, великого і страшного".

Свято триває сім днів, з 15-го по 21-е число весняного місяця нісана за єврейським календарем. Песах, так само як Суккот і Шавуот, - це свято паломництва до Єрусалиму для жертвоприношень.

У 2011 році свято розпочалося ввечері 18 квітня. День після пасхального седера, - це перший день свята. Для релігійних людей - це день молитви і відпочинку, коли заборонена всяка робота. Для світської частини населення Ізраїлю це вихідний день, який проводять з сім'єю, друзями, близькими.

Читайте також:

Папа Римський зняв з євреєв провину за розп'яття Христа

Таємна вечеря Ісуса відбулася на добу раніше

Вчені з'ясували, яким чином перед євреями та Мойсеєм розступилося море

Американські генетики з'ясували, звідки на Землі взялися євреї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: