LinkedIn скоро заблокують в Росії

Соцмережаможе бути заблокована Роскомнаглядом вже з середини листопада.

LinkedIn став першим великим міжнародним ресурсом, що потрапив під блокування на території Росії відповідно до закону "Про персональні дані", який набрав чинності з 1 вересня 2015 року.

Про це повідомляє "Коммерсант.ru".

Мосміськсуд у четвер, 10 листопада, відхилив скаргу соціальної мережі, постановивши внести її до реєстру порушників прав суб'єктів персональних даних. До блокування сайту у російських користувачів залишається зовсім небагато часу, щоб перенести контакти у більш безпечне місце.

Зазначається, що керівник практики інтелектуальної власності юридичної фірми Goltsblat BLP Трусова Олена вважає, що вибір Роскомнадзором саме LinkedIn у якості відповідача може полягати і в тому, що "це тихе ділове співтовариство, яке навряд чи здатне на масовий скандал і інформаційну бурю".

У другій половині судового засідання, коли мова зайшла про проблеми конфіденційності користувачів і права незареєстрованих відвідувачів сайту, Роскомнадзор переконував суд у тому, що LinkedIn збирає персональні дані всіх відвідувачів.

Втім, на запитання відповідача, які саме відомості про незареєстрованих користувачів туди входять, представник відомства спочатку не знайшов відповіді, а після все ж перерахував, що сайт зберігає IP-адреси пристроїв, їхні моделі та файли cookies.

Вислухавши всі доводи сторін, Мосміськсуд підтримав сторону Роскомнадзора, повністю відхиливши апеляційну скаргу представників LinkedIn.

Прес-секретар Роскомнагляду Вадим Ампелонский повідомив, що після отримання мотивувальної частини рішення вони внесуть LinkedIn до реєстру порушників прав суб'єктів персональних даних і направлять операторам повідомлення про блокування цього ресурсу. Представники LinkedIn у суді відмовилися коментувати можливість подання касаційної скарги.

Нагадаємо, у минулому році Московський міський суд ухвалив рішення щодо довічного блокування сайту Rutracker.org в Росії.

Відповідне рішення було винесено за позовом видавництва "Ексмо", яке воно подало у липні 2015 року. Претензії до трекера стосувалися книг чотирьох авторів: Гая Юлія Орловського, Василя Головачова, Алекса Орлова і Олексія Калугіна.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: