Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Меркель занепокоєна через мита США на сталь та алюміній

Уряд Німеччини підтримує намір Єврокомісії звернутися до СОТ задля врегулювання суперечки з США щодо ввізних мит.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель висловила занепокоєння з приводу штрафних мит, запроваджених США на ввезення алюмінію та сталі.

Уряд Німеччини підтримує намір Єврокомісії звернутися до Світової організації торгівлі (СОТ) у пошуках врегулювання суперечки, заявила Меркель у п'ятницю, 9 березня, в Мюнхені після зустрічі з провідними представниками німецького бізнесу. Разом з тим, зазначила канцлерка, Берлін готовий до діалогу з Вашингтоном з цього питання, оскільки нові мита не вигідні нікому.

ВідеоТрамп підписав митний указ, який призакриває двері для української сталі у США

Президент США підписав указ про затвердження імпортних мит на сталь та алюміній – 25% та 10% відповідно. Не стосується це лише Канади та Мексики. У Білому Домі пояснюють, такий крок пов’язаний начебто із потребами національної безпеки США. Різко відреагували на американські нововведення у Євросоюзі. Вимагають скасувати указ.

Трамп підписав митний указ, який призакриває двері для української сталі у США

Заступник офіційного представника німецького уряду Ґеорґ Штрайтер заявив, що в Берліні вважають запровадження мит Вашингтоном протиправним актом. За словами Штрайтера, мита не мають нічого спільного з національною безпекою США, а слугують лише економічним інтересам американських промисловців. У результаті зростає небезпека ескалації конфлікту, що в підсумку, зашкодить всім, зазначив він.

Нагадаємо, 8 березня Дональд Трамп офіційно оголосив, що запроваджує 25-відсоткове мито на імпорт сталі та 10-відсоткові ввізні мита для імпортного алюмінію. Ці зміни набудуть чинності через 15 днів. Нові мита тимчасово не поширюються на Канаду та Мексику, які разом зі США є учасниками Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (NAFTA). Окрім цих двох держав, Трамп заявив про можливість зробити виняток для Австралії та "інших країн".

Рішення США про мита на сталь та алюміній жорстко критикують ЄС та Китай. Вони пообіцяли вдатися до контрзаходів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції