Мей попросила у ЄС відтермінування Brexit до 30 червня

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відповідний лист вона надіслала до Ради ЄС.

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей попросила у ЄС відкласти вихід її країни з союзу до 30 червня 2019 року.

Про це вона написала у своєму листі до голови Ради ЄС Дональда Туска.

"Я пишу, щоб поінформувати Європейську Раду про те, що Сполучене Королівство домагається подальшого подовження терміну, передбаченого в статті 50 (3) Договору про Європейський Союз, зокрема, відповідно до статті 106 а Договору Євратому. Сполучене Королівство пропонує, щоб цей період завершився 30 червня 2019 року", - заявила Мей.

Вона також підкреслила, що у разі, якщо сторони домовляться про вихід Британії, то Brexit може статися і раніше, ніж 30 червня.

Мей запевнила, що уряд прагне завершити всі процеси ратифікації до 23 травня 2019 року та не брати участь у виборах до Європейського парламенту, але якщо цього не станеться, до Велика Британія готуватиметься до цих виборів.

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, проти – 48,1%. За попередніми домовленостями, процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відстрочку Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент Великої Британії її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади глави уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем в листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС - дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції