Туск пропонує на 12 місяців відтермінувати Brexit – BBC

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Ради Європи запропонував "гнучке" відтермінування.

Президент Європейської Ради Дональд Туск пропонує Великій Британії 12-місячне відтермінування Brexit з можливістю прискорити процес.

Про це повідомляє BBC.

План Туска дозволить Британії вийти з Євросоюзу  раніше, якщо парламент ратифікує угоду, але це повинно бути узгоджено з лідерами ЄС на саміті наступного тижня.

Генеральний прокурор Британії Джеффрі Кокс сказав що, якщо парламент не підтримає угоду, перенесення "ймовірно, буде довгим". Прем'єрка Тереза Мей своєю чергою заявила, що буде просити ЄС про подовження терміну дії Brexit - вже раз відкладеного - щоб запобігти хаотичному та економічно неблагополучному виходу 12 квітня. 

Мей прагне переконати Брюссель відкласти Brexit до 22 травня, щоб уникнути участі країни у виборах до Європарламенту, які пройдуть 23-26 травня. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Британія не отримає жодних додаткових коротких відтермінувань Brexit, якщо її парламент не ратифікує угоду про вихід до 12 квітня. У Британії є час до 12 квітня, щоб запропонувати план ЄС - який повинен бути прийнятий блоком - або країна вийде без угоди.

Нагадаємо,  парламент Великої Британії втретє відхилив угоду щодо виходу країни з Європейського Союзу. Таким чином, Британія ризикує вийти з ЄС без угоди 12 квітня.

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади глави уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем в листопаді.

Євросоюз погодився на відтермінування Brexit до 22 травня, але за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом/

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, проти – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відстрочку Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент Великої Британії її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади глави уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем в листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС - дивіться в інтерактивній інфографіці. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції