"Морські котики" відкрили правду про вбивство бен Ладена

"Морські котики" відкрили правду про вбивство бен Ладена

Усама бен Ладен

Американські спецназівці розповіли про операцію, під час якої було вбито "терориста №1": їхня версія спростовує офіційну.

Через півроку після секретної операції США в Пакистані, під час якої був убитий ватажок "Аль-Каїди" Усама бен Ладен, вперше стала відома версія безпосередніх учасників - бійців елітного спецпідрозділу "морські котики".

Спецназівці виклали її, обурені офіційною версією політиків, яка, за їхніми словами, є неправдивою. Перш за все, вони незадоволені тим, що їх виставили холоднокровними вбивцями.

"Морські котики" запевняють, що бен Ладен був убитий в перші ж 90 секунд після висадки десанту в його садибі, а не після тривалої перестрілки, як свідчить офіційна версія.

ВІДЕО ОПЕРАЦІЇ З ЛІКВІДАЦІЇ БЕН ЛАДЕНА

"Операція була проведена настільки акуратно, що було випущено лише 12 куль", - йдеться в статті The Sunday Times. Вони також заперечують, що були націлені на вбивство Усами будь-яку ціну: якби він здався, його взяли б у полон.

Спецназівці летіли до укріпленого будинку лідера терористів в пакистанському Абботабаді на двох вертольотах Stealth Hawk, їх супроводжували ще два вертольоти Chinook. Спецлітак Prowler з авіаносця Carl Vinson глушив пакистанські радари і проектував неправдиві мішені.

Як повідомляє британська газета, Stealth Hawk носив кодову назву "Бритва-1". Втім, далі по тексту той же вертоліт називають "Бритва-2". Він завис над основним будинком. 12 спецназівців проникли одразу на третій поверх через внутрішній дворик. Спочатку вони наткнулися на третю дружину бен Ладена - Хаїру. Вона вибігла в коридор. Один зі спецназівців повалив її на підлогу.

"Спальня бен Ладена була розташована далі за коротким коридором. Двері прочинилися, він виглянув, а потім зачинив двері", - переказує видання. З другого поверху прибіг Халід, син бен Ладена. Його застрелили.

РОЗПОВІДЬ ДОЧКИ БЕН ЛАДЕНА

Два спецназівця зламали двері кімнати бен Ладена. Як вони згадують, в кімнаті "пахло ніби як старим одягом, точно в спальні для гостей в бабусиній хаті". Всередині перебували лідер "Аль-Каїди" і його наймолодша дружина, Амаль. Бен Ладен штовхнув її, затуляючись від нападників, вона закричала: "Ні, ні, це не він!"

Бен Ладен потягнувся за автоматом АК-47. Спецназівці відкрили вогонь. Одна куля потрапила в матрац, інша подряпала ногу Амаль. Коли бен Ладен схопив зброю, обидва спецназівця вистрілили знову: одна куля потрапила в грудину, інша в череп, убивши його на місці і розтрощивши потилицю.

З гостьового будиночка, де жили особистий кур'єр бен Ладена Абу Ахмад аль-Кувайті і його брат, вискочили двоє, один відкрив безладну стрілянину. Снайпер з вертольота "Бритва-2" вистрілив двічі. Аль-Кувайті і його дружина були вбиті. "За дві хвилини спецназівці з" Бритви-2 "оглянули гостьовий будиночок і вивели назовні жінок і дітей", - йдеться в статті. Потім вони увійшли в основний будинок через перший поверх, де застрелили одного з охоронців бен Ладена.

Через п'ять хвилин з початку операції біля садиби приземлився Chinook з командуванням та додатковими спецназівцями. Вони підірвали стіну садиби і увірвалися всередину. Добравшись до третього поверху, командир побачив тіло бен Ладена. Були зроблені фотографії та передано повідомлення про його загибель в штаб. Вся операція в цілому тривала 38 хвилин.

Крім того, за новою версією, президент США Барак Обама до останнього дистанціювався від того, що відбувається в Пакистані, щоб у випадку, якщо щось піде не так, "опинитися ні до чого", пише The Daily Mail.

Буквально за 20 хвилин до початку штурму Обама був зайнятий тим, що грав у гольф, і лише потім повернувся в Білий дім, звідки потім на весь світ розтиражували фотографії президента та ключових представників адміністрації, які з напруженими обличчями стежили за розвитком подій.

Шок, за визнанням військових, у них викликало і те, що Обама в той же вечір оголосив світу про смерть бен Ладена, "тим самим зробивши марною більшу частину захопленої інформації".

АГЕНТА ЦРУ, ЯКИЙ ЗНАЙШОВ БЕН ЛАДЕНА, ВИДАЛА КРАВАТКА

Правду "морські котики" розповіли Чаку Пферреру, екс-командиру того самого колишнього 6-го загону, який нині носить назву Naval Special Warfare Development Group (DEVGRU) і який був відповідальний за операцію.

Пферрер включив розповіді бійців в книгу "Спецназ: операція проти "Джеронімо" ("SEAL Target Geronimo"), яка вийде в США цього тижня (в інтернет-магазинах її вже можна придбати за 11 доларів).

Нагадаємо, під кодовим словом "Джеронімо" мався на увазі сам лідер міжнародного тероризму. "Geronimo Echo KIA" ("Бен Ладен - ворог, убитий в бою") - таке повідомлення командир підрозділу передав по супутниковому телефону в штаб, особисто переконавшись у тому, що він мертвий.

Було це через 20 хвилин після початку операції. Так в Білому домі дізналися про загибель бен Ладена, сказав Пферрер. Таким чином, "котики" заперечують, ніби хтось із них доповів по рації: "За Бога і країну, Джеронімо" - ця знаменита фраза виявилася вигадкою.

Читайте також:

Засекреченого агента ЦРУ, який знайшов бен Ладена, видала краватка

Дочка бен Ладена: батька захопили у полон, а потім застрелили

Стало відомо про останній наказ бен Ладена перед смертю

США пообіцяли убити нового главу "Аль-Каїди" як бен Ладена

Бійці спецпідрозділу "морських котиків" ліквідували бен Ладена

Бійці спецпідрозділу "морських котиків" ліквідували бен Ладена

Повʼязані теми:

Наступна публікація