Стало відомо про останній наказ бен Ладена перед смертю

"Аль-Каїда" мала фінансові проблеми. Бойовики повинні були утримувати себе самі і навіть купувати зброю за свої гроші. У зв’язку з чим бен Ладен віддавав наказ викрадати людей за викуп.

В останні роки свого життя Усама бен Ладен і очолювана ним терористична мережа "Аль-Каїда" відчайдушно потребували грошей через скорочення припливу пожертв. Щоб отримати кошти, бен Ладен незадовго до смерті віддав наказ своїм бойовикам викрадати людей заради викупу.

Про це дізналася британська газета The Sunday Times, яка наводить дані представників американської влади, знайомої зі змістом документів та електронних файлів, знайдених в останньому притулку бен Ладена в пакистанському місті Абботтабаді.

"Як нам стало відомо з цих матеріалів, Усама бен Ладен сам визнавав, що пожертвування різко скоротилися, - заявив виданню помічник президента США з боротьби з тероризмом Джон Бреннан. - Він хотів, щоб його командири робили більше терактів, проте вони відповідали, що його побажання перевершують їх можливості ".

Причиною кризи стали успішні дії західних спецслужб щодо припинення фінансового підживлення терористів. Як додаткову причину грошових труднощів "Аль-Каїди" газета називає світову економічну кризу, яка відбилася на платоспроможності її спонсорів.

"Довгі роки організація покладалася на донорів, які знали бен Ладена ще з тих пір, коли він допомагав афганським моджахедам воювати з росіянами в 1980-і роки, а також на тих, хто був "натхненний" його пропагандою", - пише газета.

"Однак в останні кілька років підрозділ міністерства фінансів США по боротьбі з фінансуванням тероризму і британський уряд блокували приплив коштів, заморозивши активи приблизно 500 осіб, які були включені в список спонсорів тероризму", - пояснюють журналісти.

Як повідомив виданню колишній глава антитерористичного відділу мінфіну США Стюарт Леві, однією з причин економічної кризи "Аль-Каїди" стали удари американських безпілотників по притулках екстремістів в Пакистані, в результаті яких було вбито її "фінансовий директор" Мустафа аль-Язід.

У минулі роки "Аль-Каїда" виплачувала своїм бойовикам близько 100 доларів на місяць, проте останнім часом вони самі повинні були утримувати себе і навіть купувати зброю за свої гроші. Зазвичай "Аль-Каїда" здійснювала викрадення для того, щоб висунути політичні вимоги і провести пропагандистський ефект.

Нагадаємо, лідер "Аль-Каїди", за яким США полювали 10 років, був знищений в результаті рейду американського спецназу в пакистанському Абботабаді в ніч на 2 травня. Однак тільки в червні судову справу у відношенні бен Ладена було офіційно закрито, коли аналіз ДНК його родичів остаточно підтвердив його загибель.

Читайте також:

США пообіцяли убити нового главу "Аль-Каїди" як бен Ладена

Місце загибелі бен Ладена перетворять на музей

Результати розтину бен Ладена: терорист №1 був "ходячим мерцем"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: