Засекреченого агента ЦРУ, який знайшов бен Ладена, видала краватка

Інтернет-мисливець за шпигунами вирахував аналітика ЦРУ, відомого як "Джон", який був одним з натхненників операції з ліквідації Усами бен Ладена.

Журналісти вирахували засекреченого агента ЦРУ, який знайшов притулок ватажка "Аль-Каїди" Усами бен Ладена, де в підсумку терориста вбили в ході спецоперації.

Аналітика ЦРУ, відомого під прізвиськом "Джон", видала його яскраво жовта краватка. Впізнати чоловіка допоміг інтернет-мисливець за шпигунами Джон Янг.

Минулого тижня американська розвідка зізналася, що секретний співробітник, який вказав місцезнаходження бен Ладена, був присутній на знаменитій прямій трансляції операції зі штурму будинку терориста в Абботабаді, яка була організована в Білому домі для вищих посадових осіб держави.

Тоді Янг, уважно вивчивши знаменитий знімок, на якому видно президента Барака Обаму і держсекретаря Гілларі Клінтон, помітив за спиною Клінтон людину в яскраво-жовтій краватці. Однак у той кадр потрапила лише частина тіла, і видно було лише кінчик краватки.

Переглянувши інші фотографії, Янг знайшов більш повне зображення людини в жовтій краватці, на якому видно і його обличчя.

Як було відомо, "через два дні після смерті бен Ладена", "Джон" супроводжував директора ЦРУ Леона Панетті на Капітолійський пагорб для надання свідчень про операцію комітету Сенату. Тоді Янг знайшов фотографію Панетті, який виходив 3 травня з цієї зустрічі, і за спиною директора ЦРУ побачив того ж чоловіка, який "засвітився" в Білому домі в ідентичній жовтій краватці.

Зауважимо, що практично всі посадові особи, які брали участь у полюванні на бен Ладен наполягають на анонімності. Вони не хочуть, щоб їхні імена пов'язували з операцією задля власної ж безпеки.

"Джон" був оточений такою секретністю, що навіть один з його колишніх начальників не знав точно його посади - але зате завжди уважно дослухався до його думки.

Агент ЦРУ "Джон"_1
whitehouse.gov
На цьому фото видно кінчик краватки таємного агента ЦРУ
Місцезнаходження бен Ладена аналітик вирахував ще влітку 2010 року, про що написав у секретній доповіді. ЦРУ не дозволило йому самому розмовляти з журналістами, тому репортерам довелося отримувати інформацію про агенти з бесід з діючими і відставними офіцерами ЦРУ.

Журналісти домовилися з розвідниками, що будуть називати фахівця "Джоном" – як сказав один з керівників ЦРУ, це його друге ім'я. Цікаво, що спочатку в розвідслужбі "Джон" спеціалізувався по Росії і країнам Балканського півострова.

Нагадаємо, колишній ватажок "Аль-Каїди" Усама бен Ладен був убитий у ніч на 2 травня у своєму будинку в пакистанському місті Абботтабад.

Операцію з ліквідації "терориста №1" провів американський спецназ. Як пізніше розповіла 12-річна дочка загиблого терориста, солдати спочатку захопили в полон її беззбройного батька, а потім холоднокровно розстріляли на очах у родичів, які були в будинку.

Утім, багато хто досі висловлює сумніви в тому, що спецназівці насправді вбили бен Ладена – операцію називають фальшивкою, нібито терорист помер ще багато років тому. Фотографії мертвого бен Ладена Вашингтон оприлюднювати відмовився, пославшись на те, що це може викликати сплеск негативних реакцій.

Читайте також:

Бен Ладена знайшов агент ЦРУ, який спеціалізувався по Росії

Стало відомо про останній наказ бен Ладена перед смертю

США пообіцяли убити нового главу "Аль-Каїди" як бен Ладена

У Пакистані заарештували інформаторів ЦРУ, які здали бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: