Москва відновила фінансування ЧФ РФ

У московському уряді заявили про повернення до програми підтримки Чорноморського флоту.

Москва продовжить фінансово підтримувати Чорноморський флот, повідомив глава департаменту зовнішньоекономічних і міжнародних зв'язків мерії Москви Сергій Черемін.

Раніше в мерії анулювали кошторис цієї міжнародної програми, яка була ключовою для градоначальника Юрія Лужкова, пояснивши, що витрати "йшли по кривій схемі", пише газета "Коммерсантъ".

Проте потім в мерії усвідомили, що програма - політичний актив не тільки пана Лужкова, але і Сергія Собяніна, розкидатися яким перед виборами було б нерозумно.

Нагадаємо, 7 вересня фінансування цієї програми було анульовано поправками до міського бюджету на 2011 рік. Виконавець програми - фонд Москва-Севастополь позбувся раніше виділених 6 млн руб. з формулюванням про те, що "витрати йшли по кривій схемі".

В мерії вирішили відіграти назад. Черемін заявив, що підтримка Москвою "співвітчизників, військовослужбовців та ветеранів у Севастополі" буде збережена "в повному обсязі". При цьому бюджетні кошти повинні піти безпосередньо до Будинку Москви в Севастополі (створений в 2006 році структурний підрозділ мерії), а матеріально-технічною підтримкою самого флоту місто займатися не буде, запевнив чиновник.

Член комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін вважає заяву мерії "хорошою міною при поганій грі". За даними пана Затуліна, у столичній мерії ще в кінці 2010 року вирішили фінансувати програми фонду безпосередньо через Будинок Москви в Севастополі, однак "до цього дня ні копійки там не отримали".

Наразі у столичній мерії поки дійсно не уявляють собі схему роботи програми. Принаймні, напередодні голова севастопольської міської держадміністрації Володимир Яцуба заявив, що його запросили до Москви до Сергія Собяніна для обговорення можливої ​​схеми виплат сім'ям моряків і військовим пенсіонерам. При цьому пан Яцуба заявив, що прямі виплати пенсіонерам і морякам від структур іншої держави суперечать податковому кодексу Україні.

Нагадаємо, раніше Мер Москви Сергій Собянін вирішив не фінансувати Чорноморський флот РФ у Криму, що було ключовою міжнародною програмою попереднього мера Юрія Лужкова.

При цьому Лужков регулярно відвідував Крим і не приховував, що ця програма для нього - ресурс політичний. Так, він неодноразово висловлювався про долю Севастополя з нападками на адресу української влади. У червні 2008 року Київ навіть оголосив Юрія Лужкова персоною нон ґрата, після того як той закликав поставити питання про повернення міста Росії.

Читайте також:

Москва відмовилася фінансувати Чорноморський флот в Севастополі

Росія хоче забрати свій флот з Севастополя через газовий скандал

Чорноморський флот РФ повністю розрахувався з боргами перед Україною

Україна і Росія готують нові угоди по Чорноморському флоту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: