Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Обрано нового гендиректора ЮНЕСКО

Голосування відбулося на тлі скандалу із виходом США та Ізраїлю із організації.

У п’ятницю, 13 жовтня, обрано нового генерального директора ЮНЕСКО – ним стала колишній міністр культури Франції Одрі Азуоле.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Азуоле отримала 30 із 58 голосів в останньому турі голосування і цього було достатньо для обрання.

Перший тур виборів гендиректора ЮНЕСКО відбувся на початку тижня у Парижі, але тоді жоден з кандидатів не здобув абсолютної більшості голосів.

"Мій перший пріоритет в ЮНЕСКО - відновити довіру до нашої інституції, не тільки серед країн-членів, а й перед обличчям світу, громадської думки і громадянського суспільства", - заявила Азуоле після голосування.

Нагадаємо, 12 жовтня Сполучені Штати Америки остаточно заявили про вихід з ЮНЕСКО. "Це рішення далось нелегко і відображає занепокоєність США розширенням ЮНЕСКО, необхідністю фундаментальних реформ в організації та антиізраїльськими настроями в організації", - йдеться у заяві.

США хочуть залишатись у організації як спостерігач, але не член ЮНЕСКО, аби залишатись долученими до процесу поширення освіти та збереження культурної спадщини. Рішення про вихід набуде чинності 31 грудня 2018 року, до цього часу Штати залишатимуться в організації.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Бенджамін Нетаньяху також доручив Міністерству закордонних справ провести підготовчі роботи з виходу країни з ЮНЕСКО. 

Відео США та Ізраїль виходять із ЮНЕСКО через заощадження коштів і антиізраїльську позицію організації

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції