Третій позов до СОТ: Україна поскаржилася на РФ

Третій позов до СОТ: Україна поскаржилася на РФ

Фото: Getty Images

Позов стосується обмеження Росією імпорту з України соків, пива, кондитерських виробів і шпалер.

Україна подала до Світової організації торгівлі новий позов до Російської Федерації, що стосується обмеження імпорту продовольчої та промислової продукції. 

Про це заявила торговий представник України - заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська у Facebook.

Україна подала новий позов проти РФ в СОТ щодо обмеження імпорту продовольчої і промислової продукції. Сьогодні Україна...

Опубліковано Nataliya Mykolska 13 жовтня 2017 р.

"Україна подала новий позов до РФ у СОТ щодо обмеження імпорту продовольчої та промислової продукції. Сьогодні Україна надіслала вимогу про проведення консультацій з Російською Федерацією", - написала вона. 

Позов стосується обмеження Росією імпорту з України соків, пива, кондитерських виробів і шпалер. "Україна сьогодні надіслала вимогу про проведення консультацій з Російською Федерацією щодо обмежувальних заходів щодо імпорту соків, пива і пивних напоїв, кондитерських виробів, шпалер", - зауважила торговий представник. Цей позов у СОТ до Росії вже третій.

Нагадаємо, 9 лютого Україна подала до Світової організації торгівлі позов проти Росії, бо вона обмежує своєю територією транзитний рух українських товарів до Казахстану та Киргизстану.

15 вересня 2016 року українське Мінекономрозвитку почало процедуру оскарження обмежень перевезення товарів з України через територію РФ. Через транзитні обмеження з боку РФ до третіх країн зниження експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі цього року склало 35,1%. Українська сторона вважає введені РФ транзитні обмеження необґрунтованими і такими, що не відповідають нормам угод СОТ. 

Від 1 січня 2016 року почала діяти зона вільної торгівлі України та Євросоюзу в рамках Угоди про асоціацію. Росія образилася і вирішила помститися Україні блокуванням транзиту вантажів автомобільним та залізничним транспортом до Казахстану, а від 1 липня – ще й до Киргизстану. 

Наступна публікація