Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ізраїль слідом за США заявив про намір вийти з ЮНЕСКО

Нетаньяху назвав рішення Трампа сміливим і моральним.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Бенджамін Нетаньяху доручив Міністерству закордонних справ провести підготовчі роботи з виходу країни з ЮНЕСКО. Заява голови уряду пролунала через годину після оголошення США про вихід з культурного та освітнього агентства ООН.

Про це повідомляє Haaretz.

Нетаньяху привітав рішення Трампа вийти з ЮНЕСКО. "Це сміливе і моральне рішення, тому що ЮНЕСКО перетворилася на театр абсурду, який не зберігає історію, а спотворює", - сказав він.

ВідеоСполучені Штати вийшли з ЮНЕСКО

На відміну від американського рішення залишити ЮНЕСКО, ізраїльська заява була більш обережною та не містила чіткого послання про свій намір негайно залишити агентство.

Високопоставлений ізраїльський чиновник пояснив, що двері залишаються відкритими для Ізраїлю, кажучи, що процес виходу з організації не є негайним і триватиме щонайменше рік. У випадку з США процес виходу триватиме до грудня 2018 року.

"Якщо Сполучені Штати змінять своє рішення щодо ЮНЕСКО протягом наступного року та двох місяців через зміну поведінки організації після обрання нового генерального директора, Ізраїль може вирішити не виходити ", - сказав високопоставлений чиновник.

Нагадаємо, 12 жовтня Сполучені Штати Америки остаточно заявили про вихід з ЮНЕСКО. "Це рішення далось нелегко і відображає занепокоєність США розширенням ЮНЕСКО, необхідністю фундаментальних реформ в організації та антиізраїльськими настроями в організації", - йдеться у заяві.

США хочуть залишатись у організації як спостерігач, але не член ЮНЕСКО, аби залишатись долученими до процесу поширення освіти та збереження культурної спадщини. Рішення про вихід набуде чинності 31 грудня 2018 року, до цього часу Штати залишатимуться в організації.

ВідеоСварка на найвищому рівні: Ізраїль припиняє співпрацю з ЮНЕСКО

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції