Південна Осетія готується до нових виборів

Дата публікації
Перегляди
1195
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Південна Осетія готується до нових виборів

Офіційно про відставку мають оголосити 10 грудня

Президент Едуард Кокойти йде у відставку, а Джиоєва відводить своїх людей з цетральної площі столиці.

Президент Південної Осетії Едуард Кокойти і екс-кандидат в президенти Алла Джиоєва підписали у Цхінвалі компромісну угоду щодо врегулювання ситуації в республіці.

Про це ввечері в п'ятницю, 9 грудня, повідомили російські ЗМІ з посиланням на джерела в адміністрації президента.

За умовами угоди, Кокойти йде у відставку, а Джиоєва веде своїх прихильників з головної площі Цхінвалі, де вони мітингували протягом 10 днів.

Про відставку Кокойти, за словами джерела в президентський адміністрації, буде офіційно оголошено в суботу, 10 грудня. У цей же день мітингувальники звільнять центральну площу в Цхінвалі.

Нові вибори президента Південної Осетії призначені на 25 березня 2012 року. Чи зможе Джиоєва взяти в них участь, поки невідомо.

Нагадаємо, кандидат від опозиції Джиоєва перемогла на виборах у листопаді голову МНС Південної Осетії Анатолія Бібілова. Однак Верховний суд анулював результати виборів, пославшись на порушення, допущені, за його твердженням, прихильниками Джиоєвої. У республіці були призначені повторні вибори.

Водночас Джиоева оголосила себе "обраним президентом" і почала домагатися визнання своєї перемоги.

Зазначимо, що Едуард Кокойти провів на посту президента максимально допустимі два терміни. На листопадових виборах він свою кандидатуру не виставляв. За законами Південної Осетії, Кокойти може залишатися на посаді президента до обрання нового голови республіки.

Однак Джиоєва та її прихильники, які не визнали скасування результатів виборів, вимагали від Кокойти негайно піти у відставку і передати повноваження кандидату, який, на їхню думку, законно переміг у виборах.

Для переговорів з врегулювання ситуації в Південній Осетії до Цхінвалі прибув представник адміністрації президента РФ Сергій Винокуров.

Джерело в адміністрації президента Південної Осетії заявило, що Винокуров брав активну участь в обговоренні проекту компромісної угоди, підписаної увечері 9 грудня Кокойти і Джиоєвою.

Читайте також:

У Цхінвалі обстріляли з гранатомета генпрокурора

Джиоєва вирішила довести Путіну свою російську орієнтацію

Україну звинуватили у фінансуванні заворушень в Південній Осетії

Суд Південної Осетії відмовився визнати перемогу опозиціонерки на виборах

Опозиціонерка Джиоєва оголосила себе президентом Південної Осетії

Південна Осетія закрила кордон з Росією

Наступна публікація