На Кавказі може з'явитися перша жінка-президент

Дата публікації
Перегляди
1491
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Кавказі може з'явитися перша жінка-президент

Алла Джиоєва може стати першою жінкою-президентом на Кавказі / Фото: AFP

На виборах президента Південної Осетії люди підтримали лідерку опозиції. "Кандидат Москви" програв.

Президентські вибори в Південній Осетії загрожують обернутися грандіозним скандалом. У другому турі голосування ЦВК оголосило переможцем опозиціонерку Аллу Джиоєву, яка може стати першою жінкою-президентом на Кавказі.

Це означає поразку Кремля на пострадянському просторі - адже президент РФ Дмитро Медведєв публічно підтримав іншого кандидата, главу МНС Анатолія Бібілова, пише "КоммерсантЪ".

За попередніми даними південно-осетинської ЦВК, провладний кандидат Бібілов набирає 40%, Алла Джиоєва - 56,7%.

Однак поки Верховний суд Південної Осетії заборонив оприлюднення підсумків виборів до розгляду всіх скарг. У результаті невизнана республіка опинилася на межі серйозного протистояння.

Як зазначають оглядачі, перемога Джиоєвої може бути якраз наслідком підтримки Бібілова владою. Кілька тижнів тому президент Південної Осетії Едуард Кокойти заявив: "Жінка-президент? На Кавказі це виключено".

"І коли президент Едуард Кокойти відкрито підтримав Бібілова, то, по суті, "задушив" цього кандидата в своїх обіймах. Люди автоматично проголосували в другому турі за Джиоєву", - пише "Комсомольська правда".

На користь Алли Джиоєвої, 62-річної колишньої вчительки, зіграла і її бездоганна біографія: вона - заслужений вчитель Росії, багато років працювала директором місцевої школи, в 2002 році стала міністром освіти як член команди нового президента - на виборах 2001 року вона була довіреною особою Кокойти.

Але в 2008 році педагога звинуватили в шахрайстві, обклали великими штрафами. Сьогодні її гасла - повернути компенсацію тим, кому вона належала, припинити корупцію - дуже популярні.

Читайте також:

Держстатус російської мови у Південній Осетії підтримали 84% виборців

Російсько-грузинська війна 08.08.08 - минуло три роки

Дмитро Мєдвєдєв розкрив сенсаційні подробиці війни з Грузією

Саакашвілі хоче обміняти частину свого тіла на грузинські території

На виборах президента Південної Осетії люди підтримали лідерку опозиції

На виборах президента Південної Осетії люди підтримали лідерку опозиції
Наступна публікація