У Південній Осетії дані exit-polls та ЦВК по результатах виборів суттєво різняться

Дата публікації
Перегляди
883
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Південній Осетії дані exit-polls та ЦВК по результатах виборів суттєво різняться

Південна Осетія / Фото: AFP

Південна Осетія вибрала президента. За даними exit-polls - це проросійський Бібілов. ЦВК має іншу інформацію.

У Південній Осетії завершилося голосування в другому турі виборів президента республіки, і відразу після цього були опубліковані дані перших exit-polls.

Бюлетені підраховують вручну, тому офіційні підсумки будуть лише в понеділок вранці. А за результатами опитувань у другому турі переміг глава МНС Анатолій Бібілов - проросійський кандидат, який обіцяв в ході кампанії приєднати Південну Осетію до Росії. Неофіційні підсумки другого туру свідчать, що Бібілов набирає близько 53% голосів.

У першому турі його і екс-міністра освіти республіки Аллу Джіоєву розділили всього кілька десятих відсотка. Неофіційні підсумки другого туру свідчать, що Бібілов набирає близько 53% голосів, Джиоєва - 46%. Опитування проводилося Інститутом соціального маркетингу та Вищої школи економіки (Москва), повідомляє "Інтерфакс".

Втім, відзначимо, що різниця між опитуванням і фактичним результатом може бути дуже серйозною. Так, exit-polls за результатами першого туру віддавали Бібілову 48,1% голосів, Джіоєвим - 30,7%, а за фактом їх розділили лише десяті частки відсотка.

Тим не менше, прихильники Бібілова вже відзначають перемогу. Як повідомляють російські інформагенства, штаб Анатолія Бібілова заявляє про перемогу свого кандидата на президентських виборах. За результатами підрахунку 55% ​​голосів виборців, у штабі повідомляють, що за Бібілова проголосувало 8525 виборців (52,6%). За Аллу Джіоєву було віддано 7407 (45,7%) голосів.

У штабі відзначають, що підсумки виборів за результатами підрахунку бюлетенів інших навряд чи принципово зміняться. Прихильники кандидата вже відзначають перемогу.

У той же час за даними штабу Алли Джіоєвої, після підрахунку голосів на 58 дільницях з 85, Алла Джиоєва набирає 13 111 голосів, Анатолій Бібілов - 8532 голоси.

Про лідерство Джіоєвої говорять і в ЦВК республіки. Так, за попередніми даними ЦВК Південної Осетії, Алла Джиоєва лідирує на виборах президента республіки. Згідно з інформацією, наданою "Інтерфаксу" главою ЦВК Південної Осетії Белою Плієвою, після обробки даних з 22 з 85 виборчих дільниць, Джиоєва набирає 8 тис. 955 голосів виборців, Бібілов - 6 тис. 205 голосів виборців. Підрахунок голосів триває, з виборчих дільниць поки надійшла не вся інформація.

Як повідомила на брифінгу в Інформаційному центрі ЦВК Південної Осетії Белла Плієва (голова ЦВК), рівно о 20:00 виборчі дільниці закрилися, проте всім, хто знаходиться всередині і ще не встиг проголосувати, надається право на голосування.

Після цього, за словами Плієвої, члени виборчкомів у присутності представників кандидатів приступлять до підрахунку голосів.

Результати підрахунку голосів будуть стікатися в 5 територіальних виборчих комісій (ТВК), розташованих в районах і столиці республіки. Результати голосування громадян, які проживають за кордоном, будуть акумулюватися в ТВК найближчого до російського кордону Дзаузького району. З ТВК інформація буде передаватися до ЦВК Південної Осетії у Цхінвалі.

Читайте також:

Південна Осетія обрала президента і статус для російської мови

Саакашвілі з трибуни ООН звинуватив Росію в окупації грузинської території

Російсько-грузинська війна 08.08.08 - минуло три роки

Росія дізналася про "чергову авантюру" Грузії у Південній Осетії

Південна Осетія виключила можливість приєднання до РФ

Наступна публікація