Південна Осетія обрала президента і статус для російської мови

У Південній Осетії закінчились вибори президента і референдум.

Вибори президента Південної Осетії закінчилися. Вони проходили організовано, але повільно: волевиявлення гальмували уважні спостерігачі і тісні виборчі дільниці. Явка на виборах в Південній Осетії перевищила 66% при мінімально необхідних 50%. Повідомила журналістам голова ЦВК республіки Бела Плієва. Розпочався підрахунок голосів.

Бюлетені в Південній Осетії рахують вручну, тому єдиний підсумок дня - те, що вибори, а разом з ними і референдум щодо статусу російської мови, відбулися. Але за результатами exit-polls перший - глава МНС Бібілов, який обіцяв приєднати Південну Осетію до Північної і, таким чином, до Росії.

Вибори в Південній Осетії в неділю пройшли при підвищених заходах безпеки, моніторинг здійснювали близько 80 спостерігачів.

На вищий пост в Південній Осетії претендують 11 кандидатів. Нинішній президент Кокойти закликав голосувати за Анатолія Бібілова, який зараз очолює МНС республіки. Наріжний камінь його передвиборної програми - приєднання Південної Осетії до Північної і входження, таким чином, до складу Росії. Його вважають фаворитом президентської гонки. Крім нього, на головний пост претендують Алла Джиоева (екс-міністр освіти, Алан Кота (заступник глави адміністрації Цхінвалі), Володимир Келехсаев (депутат парламенту IV скликання), Алан Плієв (заступник міністра закордонних справ), Вадим Цховребов (директор цхінвальського підприємства хлібобулочних виробів), Георгій Кабіс (голова Державного комітету інформації, зв'язку і масових комунікацій), Дмитро Тасоєв (лідер незареєстрованої в РПО партії Соціал-демократ), Сергій Бітіев (головний судовий пристав республіки), Джемал Джігкаев (екс-міністр охорони здоров'я), Сослан Тедети (начальник СОБР ).

У Південній Осетії дозволена публікація exit-poll - результатів опитувань на виході з виборчої дільниці. Дані були представлені відразу після закінчення голосування, за ним лідирує глава МНС республіки, кандидат від правлячої партії "Єдність" Анатолій Бібілов, що набирає 48,1% голосів. Його найближчий конкурент екс-міністр освіти Алла Джиоева набирає 30,7% голосів. На третьому місці, відповідно до опитування, перебуває віце-мер Цхінвалі Алан Кота з 5,2% голосів. Решта кандидатів набрали менше 5% голосів. Якщо офіційні підсумки будуть такими ж, і Бібілову не вдасться набрати більше 50% голосів, то Осетію чекає другий тур виборів.

Об'єднання Північної та Південної Осетії в складі Росії - ключовий пункт передвиборчої програми Бібілова. План під назвою "Осетинський прорив. Єдність, порядок, розвиток" включає основні напрями розвитку республіки на найближчі 10 років. Під першим треба розуміти єдність осетинської нації і єдність з Росією, пояснив Бібілов. "Єдність" - це ще і єдність з Росією. Росія наш головний союзник, і тільки в тісному партнерстві з Росією ми можемо розраховувати на успіх ", - заявив політик. При цьому, як зазначив кандидат в президенти, це не означає на даному етапі входження до складу Росії." Об'єднання з Північною Осетією - наша давня мрія, від якої ми не відмовляємося. Однак, перш нам потрібно піднятися до рівня Північної Осетії і Росії в цілому ", - підкреслював Бібілов, представляючи свою програму.

Як відзначали ЗМІ, проти такого розвитку подій не заперечував Володимир Путін, який теж готується стати президентом в майбутньому році. Діючий президент Росії Дмитро Медведєв, навпаки, говорив, що таке питання поки не стоїть.

Раніше влада Грузії заявляла, що президентські вибори в Південній Осетії не матимуть ніякої юридичної сили.

Читайте також:

ЗМІ: Саакашвілі налаштовує Кавказ проти Росії, тікаючи від США

Саакашвілі з трибуни ООН звинуватив Росію в окупації грузинської території

Російсько-грузинська війна 08.08.08 - минуло три роки

Дмитро Мєдвєдєв розкрив сенсаційні подробиці війни з Грузією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: