В Італії призначили нового прем'єр-міністра

В Італії призначили нового прем'єр-міністра

Маріо Монті

Новим прем'єр-міністром Італії призначено Маріо Монті.

Президент Італії Джорджо Наполітано призначив економіста, екс-голову Антимонопольного комітету ЄС 68-річного Маріо Монті новим прем'єр-міністром країни, йдеться в заяві президентського палацу.

Таке рішення глава держави ухвалив після консультацій з парламентськими партіями і групами, головами двох палат парламенту, колишніми президентами Італії та сенаторами, які мають довічний статус.

В Італії розраховують, що новий кабінет буде сформований до відкриття фондових ринків у понеділок.

Як відомо, вчора Сільвіо Берлусконі офіційно пішов у відставку. Рішення покинути крісло прем'єра Берлусконі прийняв після того, як 8 листопада позбувся більшості голосів у нижній палаті національного парламенту Італії. Проти прем'єра виступили не лише опозиціонери, а й деякі представники його власної партії "Народ свободи".

Відставці Берлусконі передувало прийняття парламентом закону, спрямованого на стабілізацію економічної ситуації в країні, який включає в себе, зокрема, погоджені з керівництвом ЄС антикризові заходи.

Берлусконі, який обіймає посаду прем'єр-міністра Італії з 2008 року (а до цього очолював уряд у 1994 і 2001-2006 роках), раніше пообіцяв, що більше не братиме участь у виборах, однак так і не уточнив, чим планує займатися після свого відходу з поста глави уряду.

Читайте також:

Берлусконі порівняв себе з Муссоліні

До дефолту Італії залишилось 100 днів

20-річна Міс Чорногорія два роки була коханкою Берлусконі

Перехоплено телефонну розмову Берлусконі: "Поїду на х** з цієї паскудної країни!"

Повʼязані теми:

Наступна публікація