Дмитро Мєдвєдєв розкрив сенсаційні подробиці війни з Грузією

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв розкрив раніше невідомі подробиці серпневої війни 2008 року: "Саакашвілі має бути вдячний мені, що в якийсь момент я просто зупинив війська".

Напередодні третьої річниці війни у Південній Осетії президент Росії Дмитро Мєдвєдєв розкрив раніше невідомі подробиці серпневого конфлікту і зізнався, коли він дав наказ відкривати вогонь на ураження.

В інтерв'ю російським та грузинським ЗМІ Мєдвєдєв пригадав конкретні події ночі на 8 серпня.

"Коли в ніч з 7 на 8 серпня мені зателефонував міністр оборони (я тоді був у відпустці, рухався на теплоході по Волзі, а вся планета була в передчутті олімпіади в Пекіні) і сказав, що наш грузинський сусід почав активні бойові дії, я спочатку дуже засумнівався. Він що зовсім божевільний? З'їхав з глузду чи що? Може бути, це просто провокація і він випробовує на міцність осетин і хоче щось нам показати?", - згадав свої перші враження глава РФ.

МЄДВЄДЄВ ЗАЖАДАВ МІЖНАРОДНОГО СУДУ НАД СААКАШВІЛІ

Але через годину, за його словами, міністр оборони підтвердив свою інформацію. А ще через якийсь час доповів, що знищено намет з російськими миротворцями.

"І я сказав: відкривайте вогонь на ураження. Це була найскладніша ніч у моєму житті! Мені боляче від того, що сталося тоді. Досі. Цифри про кількість загиблих з'явилися потім. Вони різнилися і досі різняться. Але я не слідчий, я не експерт, я не займаюся ексгумацією трупів. Наші осетинські друзі кажуть, що значна кількість трупів було поховано і до цього часу не знайдено. Грузинські аналітики оперують іншими цифрами", - сказав Мєдвєдєв.

На запитання, чи погоджував він введення російських військ до Південної Осетії з Володимиром Путіним, Мєдвєдєв повідомив, що зателефонував прем'єру лише через добу.

"Я вже всі накази віддав. Там вже щосили все горіло. Володимир Володимирович просто виступив із заявою про те, що ми категорично цього не приймаємо, природно, правильно вчинив. Через добу ми з ним зв'язалися, поговорили по закритому зв'язку", - додав Мєдвєдєв.

Як заявив Мєдвєдєв, він ніколи не пробачить Михайлу Саакашвілі події серпня 2008 року.

"За його вказівкою було вбито сотні наших громадян, зокрема миротворців. І цього я йому ніколи не пробачу і спілкуватися не буду, хоча він періодично намагається підморгувати в різних міжнародних коридорах", - підкреслив російський президент.

"Я впевнений в одному: рано чи пізно пан Саакашвілі не буде президентом Грузії, тому що такі закони політичного життя. І в нового президента (хто б ним не був) з'явиться можливість налагодити відносини з Росією", - запевнив він.

Південна Осетія. 2008 рік
AFP
Війна в Південній Осетії, 2008 рік
Більше того, Мєдвєдєв упевнений, що Саакашвілі має бути йому вдячний за те, що все ще обіймає президентське крісло.

"Він взагалі має бути вдячний мені, що в якийсь момент я просто зупинив війська. Якби вони увійшли до Тбілісі, то, швидше за все, зараз в Грузії був би інший президент!" – заявив Мєдвєдєв.

На запитання, чому ж Росія не ввела війська в Тбілісі, він відповів: "Я вважаю, що мета операції з примусу до миру, яка тривала п'ять днів, була виконана. Її метою не було захоплення Тбілісі чи якогось міста. Потрібно було просто зупинити агресію, яку розв'язав Саакашвілі".

До речі, журналісти поцікавилися у Мєдвєдєва, "чим відрізняється те, що Саакашвілі зробив у Цхінвалі, від того, що зробила в 1999 році Росія в Грозному?"

"У Грозному Росія займалася звичайними речами. Ми просто наводили порядок. Ми не займалися знищенням власного народу. Ми боролися з бандитами, з тими людьми, які під різними гаслами боролися з конституційною владою. Нічого подібного ні в Цхінвалі, ні в Абхазії ми не бачили. Там вже давно існували анклави, у яких були власні уряди, які самі себе проголосили державами, і в яких більш-менш забезпечувався правопорядок. Це принципово різні ситуації", - заявив на це Мєдвєдєв.

Читайте також:

Мєдвєдєв зажадав міжнародного суду над Саакашвілі

Південна Осетія увічнила імена Мєдвєдєва і Путіна у назвах вулиць

Європарламент визнав Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями

Таємна доповідь комісії ЄС: війну в Південній Осетії розпочала Грузія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: