ЗМІ: Саакашвілі налаштовує Кавказ проти Росії, тікаючи від США

За даними британських ЗМІ, у спробі зіскочити з "голки" американської допомоги, президент Грузії Михайло Саакашвілі забиває новий клин між Росією і Кавказом.

Через три роки після війни в Південній Осетії, яка по суті обернулася для Грузії провалом дружби з західними союзниками, президент цієї країни Михайло Саакашвілі обрав нову стратегію.

Тепер він відчайдушно намагається зіскочити з "голки" американської допомоги і хоче "дружити проти Росії" з усіма народами Кавказу, пише журнал Time.

Зараз, коли про вступ до НАТО та ЄС залишається лише мріяти, перспективи Тбілісі залежать від прихильності сусідів. Саакашвілі потрібно, щоб вони торгували з Грузією, відпочивали в Грузії, а якщо знову розгориться війна, то хоча б не ставали на бік Росії, відзначає видання.

Розуміючи, що під впливом Росії кавказькі сусіди можуть стати потенційною загрозою для Грузії, Саакашвілі різними способами намагається їх "приголубити".

Наприклад, для жителів російського Північного Кавказу Грузія з жовтня відкрила безвізовий в'їзд, що розбурхало Москву.

Саакашвілі ж назвав цей крок запорукою безпеки: якщо чеченці побачать, що в Грузії їм всі посміхаються, то скажуть: "Ми там були і не хочемо наступного разу буянити і грабувати".

Крім того, грузинський президент, якого звинувачували у ворожому ставленні до чеченських біженців, пізніше завоював серця багатьох з них, надавши їм громадянство і рівні права перед законом на своїй території.

Ідея "безпеки через торгівлю і туризм" стосується і відносин з Азербайджаном і Вірменією. Зв'язки з цими країнами в даних сферах президент називає "абсолютно ключовими" для розвитку Грузії як одного з головних вузлів Кавказу.

У контексті напружених відносин з Росією "той факт, що Саакашвілі простягає руку дружби сусідам, легко розшифрувати не тільки як самозахист, але і як спробу підколоти московських недругів", - відзначає видання.

"Стверджуючи, що грузини - брати інших кавказьких народів, Саакашвілі натякає, що росіяниі їм не брати", - констатує видання, зазначаючи, що сам президент заперечує, що намагається вбити ще один клин між Росією і Кавказом.

При цьому Грузія як і раніше сильно залежна від Вашингтона. Після війни 2008 року США виділили їй мільярд доларів, і зараз Тбілісі витрачає останній транш.

Грузія все більше ризикує бути схожою на державу-клієнт, цілком залежний від США, і її керівництво відчайдушно намагається змінити цю ситуацію, йдеться у статті.

Читайте також:

МЗС Росії: Саакашвілі - патологія і аномалія на тлі всього грузинського народу

Дмитро Мєдвєдєв розкрив сенсаційні подробиці війни з Грузією

Мєдвєдєв: до нападу на Південну Осетію Грузію напутили американці

Мєдвєдєв зажадав міжнародного суду над Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: