Саакашвілі не хоче повторювати маневр Путіна: бути прем'єром нудно

Саакашвілі не хоче повторювати маневр Путіна: бути прем'єром нудно

Михайло Саакашвілі / Фото: AFP

Раніше багато ЗМІ і опоненти Саакашвілі припускали, що той після закінчення другого президентського терміну в 2013 році скористається прийомом Путіна.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі оголосив, що після другого президентського терміну йому буде не особливо цікаво залишитися у владі в країні в якості глави уряду. Як відомо, так зробив свого часу нинішній російський прем'єр Володимир Путін, який тепер знову готується повернутися на вищий пост.

"Це не дуже-то цікава перспектива для людини, яка сьогодні є президентом Грузії", - заявив він, коментуючи питання про можливість після закінчення другого терміну очолити виконавчу владу в Грузії в якості глави уряду.

Саакашвілі зазначив, що, "відповідно до нової конституції Грузії, президент володіє значними повноваженнями, хоча і прем'єр-міністр є важливою фігурою, але він повністю залежний від парламенту".

Раніше багато ЗМІ і опоненти Саакашвілі припускали, що той після закінчення другого президентського терміну в 2013 році скористається прийомом Путіна і переміститься на пост прем'єр-міністра, залишившись таким чином при владі. Путін після закінчення двох президентських термінів став прем'єром і фактично продовжив керувати країною в "тандемі" з президентом Дмитром Медведєвим, зазначали спостерігачі.

15 жовтня 2010 року в Грузії прийняли скандальний законопроект "Про внесення змін і доповнень до Конституції Грузії", який передбачає введення в країні змішаної форми правління.

Згідно з прийнятими поправками, повноваження президента будуть скорочені і перерозподілені між парламентом і урядом. При цьому норми нової Конституції будуть входити в силу поступово, а основна частина набуде чинності до кінця 2013 року, коли у відставку піде нинішній президент Саакашвілі.

Представники опозиції тоді висловили думку, що Саакашвілі таким чином почав готувати собі нове місце у владі: нібито він готує під себе нову посаду прем'єр-міністра, який буде впливовішим за президента і парламент.

Читайте також:

Саркозі нагородив Саакашвілі орденом

Саакашвілі: відновлення СРСР - найбільш дика ідея російських націоналістів

Саакашвілі: "Я дав би право голосу дітям трьох-чотирьох років"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Призначення Саакашвілі
Наступна публікація